MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

List alkoholika

Mam na imię… zresztą nie to jest najważniejsze, jestem alkoholikiem! Taka choroba, jak każda inna, a lekarstwo jest tylko jedno – przestać pić. Nie piję 20 lat i powtarzam zawsze, że urodziłem się 17 lipca 1993 roku. Sam nie wierzę, jak to szybko minęło. Nigdy nie zapominam, że jestem alkoholikiem. Takie pojęcie jak były alkoholik nie istnieje, z tym po prostu trzeba się nauczyć żyć i takiego siebie zaakceptować. Przestać pić to nie jest problem, nauczyć się żyć wśród pijących nie pijąc, już trudniej. Odmówić komuś też nie jest problemem, odmówić sobie, przynajmniej na początku to wyższa szkoła jazdy. Czytasz to i zastanawiasz się czy i Ciebie to dotyczy?

Chciałbyś/chciałabyś coś z tym zrobić, ale się wstydzisz? Pamiętaj, alkoholizm to nie jest wstyd, to choroba! Wiem, że pisząc z pozycji tych 20 lat komuś wyda się to mądrzeniem, ale tak nie jest, bo od tych co mają ten problem, ale piją dzieli mnie tylko jeden kieliszek. Jesteśmy tacy sami. Droga do pierwszego kroku jest jedna, przyznać się przed sobą „tak mam ten problem” i przynajmniej spróbować, ale trzeba to zrobić egoistycznie „DLA SIEBIE” a, że najbliżsi na tym też skorzystają to druga strona medalu.

Chciałbyś/chciałabyś co zrobić w tym kierunku, ale nie wiesz jak? Zawsze służę radą, pomocą, ale decyzja i droga musi być Twoja. Jeżeli ten list wywołuje w Tobie emocje, to może to jest to światełko w tunelu. Chcieć to móc, a móc to chcieć. Na początek chociaż przemyśl......., a potem wstań i walcz! Są grupy wsparcia typu AA, wszelkiego rodzaju terapie, każdemu pomaga co innego, ja np. w tej chwili pisząc to ładuję swój życiowy akumulator. Nigdy nie mówię „nie piję, bo przyjechałem samochodem” czy „boli mnie wątroba”. Niosę sztandar: „nie piję, bo jestem alkoholikiem” i to mi pomaga. Dzisiaj nawet chyba mogę powiedzieć „cieszę się, że jestem alkoholikiem”, bo znam świat z dwóch stron, mam porównanie. Mam taki gen, taką chorobę i inaczej już nie będzie. Zrób pierwszy krok……

„Jeżeli zegar przestaje tykać, możesz tylko czekać…..lub walczyć”

M.