użytkownik niezalogowany
Autor:Arek939
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Liga MDP Gminy Kietrz

W sobotę w Kietrzu odbył się finał ligi MDP. Rywalizacja była do końca ponieważ OSP Chróścielów w raz z OSP Nasiedle zajmowało pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji chłopców.

Całą ligę MDP drużyn żeńskich wygrała OSP Chróścielów, drugie miejsce zajęła OSP Nowa Cerekwia, trzecie miejsce zajęła OSP Pilszcz, czwarte miejsce OSP Kietrz no i ostatnie piąte miejsce OSP Wojnowice.

W klasyfikacji końcowej męskich drużyn pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Chróścielów, drugie miejsce OSP Nasiedle, trzecie OSP Nowa Cerekwia, czwarte OSP Pilszcz I, piąte OSP Kietrz, szóste OSP Dzierżysław, siódme OSP Pilszcz II, ósme OSP Wojnowice, dziewiąte OSP Ściborzyce Wielkie, a na ostatnim miejscu zakończyła najmłodsza drużyna zawodów z jednostki OSP Dzierżysław. Puchary jak i dyplomy wręczał Burmistrz Kietrz Józef Matela.

Krótka historia ligi MDP Gminy Kietrz:

Zawody zwane Ligą MDP rozpoczęto w 2005 roku na terenie gminy Kietrz. Przez trzy pierwsze lata organizowano je w każdej miejscowości, która brała udział w zawodach, czyli było to około 13 startów. Od roku 2008 zmieniono zasady i obecnie jest tylko 5 startów w wybranych wcześniej miejscowościach.