MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

„Liczą się tylko świnie przy korycie” – tak w Wolinie powitano działaczy PSL. Zobacz film!

Zupełnie inaczej wyobrażał sobie burmistrz oraz wojewódzcy i powiatowi działacze PSL dzisiejsze obchody Święta Ludowego w Wolinie. Grupa mieszkańców postanowiła wyrazić swoją dezaprobatę w kwestii poczynań Eugeniusz Jasiewicza i przygotowała transparent z logiem PSL, burmistrzem z paskiem na oczach i napisem „Liczą się tylko świnie przy korycie” oraz „Chwastom, korupcji, nepotyzmowi, patologii – NIE”.


Uroczystości pod patronatem Jarosława Rzepy wicemarszałka województwa (PSL), Eugeniusza Jasiewicza burmistrza Wolina (PSL) oraz przewodniczącego ludowców na powiat kamieński rozpoczęły się mszą świętą. Zaraz po niej korowód działaczy i mieszkańców skierował się ku wolińskiemu amfiteatrowi. Jakież było zdziwienie organizatorów, kiedy po rozpoczęciu, kilku mieszkańców rozwinęło dwa transparenty – „Liczą się tylko świnie przy korycie”, „Chwastom, korupcji, nepotyzmowi, patologii – NIE”.

Rozpoczęła się szarpanina pomiędzy działaczami PSL a protestującymi. Na zarejestrowanym przez naszego reportera filmie widać, że prym w przepychankach wiódł Andrzej Wróblewski, były radny powiatu poprzedniej kadencji. Inny agresywny mężczyzna wytrąca przedstawicielowi redakcji Wyspiarza Niebieskiego telefon komórkowy. Pomiędzy mężczyznami pojawia się burmistrz Jasiewicz, który robi pikietującym mężczyznom zdjęcia. Kiedy atmosfera trochę się uspakaja działacze PSL najwidoczniej uświadamiają sobie, że całe zdarzenie zostało zarejestrowane i próbują wymusić na Waldemarze Taranowiczu z jednego z lokalnych dwutygodników oraz przedstawicielu naszej redakcji aby zaprzestali nagrywania i skasowali zarejestrowane ujęcia.