tvnpix
Kobieta pochodziła z Czech , Foto: KapitanK

Leżała 200 metrów od szczytu Śnieżki, znaleźli ją turyści. Kobiety nie udało się uratować

Nie żyje turystka, którą w pobliżu szczytu Śnieżki, nieprzytomną, znaleźli turyści. Była to obywatelka Czech. Na miejscu pojawili się ratownicy karkonoskiego GOPR i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację o zdarzeniu i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak przekazał Sławomir Czubak, naczelnik karkonoskiej grupy GOPR, informacja o zdarzeniu wpłynęła do nich między godziną 16 a 17.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o nieprzytomnej turystce, która znajdowała się na szlaku, około 200 metrów od szczytu Śnieżki - powiedział.

Jak dodał, ratownicy przez telefon poinstruowali osoby, które znalazły kobietę, w jaki sposób mają udzielić jej pierwszej pomocy.

Kobieta nie żyje

- Gdy na miejscu pojawili się ratownicy GOPR, przystąpili do reanimacji - mówił Czubak. Na pomoc wezwano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety pomimo udzielonej pomocy na miejscu, kobieta zmarła.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przekazał, że kobieta była obywatelką Czech. - Jej ciało zostało przekazane stronie czeskiej - poinformował.

Autor: ank,ak//mz