użytkownik niezalogowany
Autor:inquiring
Aktualizacja:

Łatwy i ciekawy sposób pozyskania pieniędzy na początek działalności w internecie

Jak pozyskać pieniądze na start?

To pytanie zadaje sobie wiele osób próbujących swoich sił w wirtualnym świecie.

Oczywiście nikomu nie są obce takie sposoby jak kredyt, dotacje z urzędu pracy czy Unii Europejskiej. Nowym trendem w Polsce staje się powoli metoda sprzedaży 1% udziału w firmie za pośrednictwem aukcji internetowej.

Być może w innych krajach jest to bardzo popularne i może właśnie stamtąd twórcy portali wzięli swój pomysł. Tak czy inaczej możemy być świadkami tworzenia się nowego trendu u początkujących przedsiębiorców.

Na czym to polega?

To nic innego jak zwykła aukcja na allegro.pl. Jedyna różnica jest taka, że sprzedajemy nie przedmiot czy usługę, a 1% udziałów w swojej działalności.

Najwyżej wyceniony został portal podróżniczy wczasowi.pl. Twórcy serwisu sprzedali 1% za 20 100 złotych co daje wartość ponad 2 milionów złotych! Informacje o aukcji już wcześniej trafiły do mediów, nie tylko za sprawą licytacji, ale również ze względu na ciekawą tematykę portalu. Wczasowi to „społecznościówka", której głównym tematem są podróże. Użytkownik może opisywać swoje wyjazdy, dodawać zdjęcia, prowadzić dziennik i oczywiście zapraszać innych użytkowników do grona znajomych.

Prekursorem był serwis MyGuidie.com. To strona gdzie można znaleźć osobę w interesującym nas mieście i zarezerwować u niej czas na zwiedzanie. Serwis ten w sierpniu b.r. sprzedał 1% swoich udziałów za 19 300 złotych co daje teoretyczną wartość portalu na poziomie prawie 2 milionów złotych. W te same ślady zaledwie miesiąc temu poszedł job-jumper.pl, któremu jednak nie udało się znaleźć kupca.

Tu warto zwrócić uwagę, że serwisy którym udało się sprzedać udziały, dodawały ciekawy gratis dla zwycięzcy aukcji. Myguidie oferował iPad, a wczasowi.pl MacBook Air. Job-jumper postanowił dodać złotą monetę. Może właśnie ten gratis to najlepsza przynęta? Tablet czy laptop to sprzęt przydatny każdemu, a złota moneta o niewiadomej wartości jest atrakcyjna jedynie dla kolekcjonera.

To oczywiście sposób tylko dla działalności internetowych, jednak ta forma najbardziej pasuje do tej formy pozyskania kapitału. Raczej nikt nie będzie chciał sprzedać udziałów swojego sklepu spożywczego lub firmy przewozowej - chociaż, kto wie?

Co dalej?

Kiedy już zarobimy "łatwe pieniądze" nie pozostaje nic innego jak tylko mądrze je zainwestować na rozwój swojej działalności. Miejmy nadzieję, że to nie jedyny pomysł na pozyskanie funduszy i za jakiś czas zostaniemy zaskoczeni czymś jeszcze ciekawszym, łatwiejszym i przynoszącym większy zysk.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.