Zamknięty

Pisze o tym:

70 reporterów

Dodano:

70 materiałów

"Łatwizna", ale i "niespodzianki". Wnioski do programu Rodzina 500 plus

Wystartował zapowiadany przez rząd program Rodzina 500 plus. Pierwsze pieniądze do rodzin trafiły na przełomie kwietnia i maja. W gorącym temacie przedstawialiście Wasze doświadczenia ze składaniem wniosków do programu.

WYPEŁNIJ WNIOSEK Z PORTALEM TVN24BIS.PL

Przypomnijmy, że wniosek można złożyć na sześć sposobów: drogą pocztową, osobiście w punkcie dedykowanym przez gminę do obsługi tego programu w miejscu naszego zamieszkania (urzędzie miasta, gminy, ośrodku pomocy społecznej lub centrum do realizacji świadczeń socjalnych) oraz za pomocą czterech kanałów w internecie (Platforma Empatia, PUE ZUS, ePUAP, elektroniczne systemy bankowe).

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, zarówno za jego pobranie jak i złożenie nie ma żadnych opłat. Przy składaniu wniosku o świadczenie wychowawcze nie będzie wymagany skrócony odpis aktu urodzenia dziecka ani akt małżeństwa.

Wasze relacje

Na Kontakt 24 przesyłacie już swoje relacje z wysyłania wniosku dotyczącego 500 plus. Jak napisał Artur, wypełnienie wniosku to "łatwizna". On robi to internetowo. "Na stronie ZUS już są wnioski do wypełnienia elektronicznie i wysłania przy pomocy ePUAP lub podpisu elektronicznego - łatwizna" - napisał.

Niektórzy z Was podkreślają, że nie wiedzieli też o niektórych dokumentach, które trzeba donieść do urzędu. "W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej chcą zaświadczenia z urzędu pracy o statusie bezrobotnego, jeżeli się nie pracuje, a jest się jest na zwolnieniu lekarskim to należy przedłożyć ostatnie świadectwo pracy i zaświadczenie z ZUS o dochodach" - napisała Irena, która podsumowała, że jest to dla niej swoista "niespodzianka".