Temat w toku

Pisze o tym:

228 reporterów

Dodano:

529 materiałów

Lato w pełni. Jak wygląda u Was?

Nie tylko w marcu jak w garncu. Letnie miesiące też mogą zaskoczyć pogodą. Przyjemne ciepło, upał, a czasami obfite deszcze i niebezpieczne burze. Nie mniej niespodzianek mamy nocami. Przez najbliższe miesiące możemy wyglądać deszczu spadających gwiazd i superpełni Księżyca. Jakie lato jest u Was? Czekamy na zdjęcia i nagrania.

Lato w pełni. Jak wygląda u Was?

Zaczęło się astronomiczne lato Autor: Jaga

 

Astronomiczne lato rozpoczęło się wraz z tak zwanym przesileniem letnim, który przypada 21 czerwca. Słońce górowało wtedy w zenicie nad zwrotnikiem Raka, był to najdłuższy dzień w roku. Kalendarzowe lato rozpoczęło się 22 czerwca. Najcieplejsza pora roku skończy się 23 września o godzinie 3:04 - wtedy rozpocznie się astronomiczna jesień.

Spadające gwiazdy, superksiężyc

Lato to wyczekiwany czas dla miłośników astronomicznych zjawisk. Mimo krótkich nocy możemy na niebie zaobserwować spadające gwiazdy, niektóre z planet, na przykład Merkurego, Wenus czy Jowisza. 13 lipca zaobserwować będzie można superksiężyc.

Latem wybieramy się na wakacje i korzystamy ze słonecznej pogody, ale czas beztroski przeplata się często z groźnymi wyładowaniami atmosferycznymi. A jak u Was wygląda lato? Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania!