Zamknięty

Pisze o tym:

340 reporterów

Dodano:

881 materiałów

Lato 2022 w Waszych obiektywach

Jesień coraz bliżej. Pożegnamy się z przyjemnym ciepłem i upałem. Matka natura zmieni swe kolory i oblicze na bardziej jesienne. Schyłek lata przynosi pierwsze przymrozki, a drzewa zmieniają barwę z soczystej zieleni na czerwień, brąz i pomarańcz. W gorącym temacie relacjonowaliście, jak wyglądało u Was lato 2022.

Lato 2022 w Waszych obiektywach

Rajska jabłoń (Ola) Autor: s_bawor

 

Meteorologiczna jesień rozpoczęła się wraz z pierwszym dzwonkiem szkolnym. Lato powoli żegnamy, a matka natura ustępuje miejsca jesieni. Astronomiczna jesień rozpocznie się 23 września, jednak już pogoda dostarcza nam chłodnych poranków i wieczorów, babie wisi w powietrzu, a z drzew powoli spadają brązowe liście.

Jesień termiczna

Z końcem lata temperatury zaczynają spadać. Pojawiają się nawet pierwsze przymrozki. Ptaki zaczynają migrować. Ale to także ważny moment dla rolników, którzy zaczynają zbierać dojrzałe owoce, a ich pola zmieniają kolor na złoty.

O początkach jesieni czytaj też na tvnmeteo.pl

Jesień termiczna to okres, tak jak w przypadku termicznej wiosny, charakteryzujący się średnią dobową temperaturą powietrza mieszczącą się w przedziale 5-15 stopni Celsjusza.