MATERIAŁ INTERNAUTY

Łąkta Górna - woda niezdatna do picia

 

 

"W związku z zanieczyszczeniem wody w wodociągu gminnym w Łąkcie Górnej od dnia 23.02.2016 od godz. 16.00 obowiązuje całkowity zakaz spożywania wody nawet po przegotowaniu na terenie wsi Łąkta Górna. Woda nadaje się do celów sanitarnych. Zakaz obowiązuje do odwołania."

 

"Wójt Gminy Żegocina i Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łąkcie Górnej zawiadamiają, że w wyniku badań wody i decyzji wydanej przez SANEPID Bochnia nr NHK-430-01-06-6/17 w dniu 23.02.2017 r. stwierdzono nieprzydatność wody do spożycia (nawet po przegotowaniu). Badania wykazały zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Woda jest zdatna tylko do celów sanitarnych oraz do działań naprawczych związanych z doprowadzeniem jakości wody do obowiązujących przepisów.
   Administrator sieci podjął działania naprawcze (czyszczenie, odkażanie filtrów i studni zbiorczej), zlecone zostało powtórne badanie wody. W wodę do spożycia można zaopatrzyć się w budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łąkcie Górnej od dnia 24.02.2017 od godz.7.00; Po doprowadzeniu wody do odpowiednich norm mieszkańcy wsi Łąkta Górna o tym fakcie zostaną niezwłocznie poinformowani na stronie www.zegocina.pl, na tablicy ogłoszeń wsi Łąkta Górna"

 

źródło: http://zegocina.pl/BIP/woda/2017/Nowy%20folder/komunikatzakaz23.02.2017.htm

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.