tvnpix

"Kule jak jajka". Upalny wtorek z gradem

"Kule jak kurze jajka", "grad wielkości piłek tenisowych" i zniszczone pelargonie - alarmują na Kontakt 24 internauci, którzy przesłali filmy i zdjęcia z województw: śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i opolskiego, gdzie we wtorkowe popołudnie dużym upałom towarzyszyły burze z gradem. Jak wyjaśniają synoptycy, pogoda jest bardzo dynamiczna, a chmury burzowe szybko się przemieszczają.

Aktualną prognozę pogody zobacz na tvnmeteo.pl

Po pochmurnym i deszczowym poranku na północy kraju w całej Polsce zrobiło się słonecznie. Na południu kraju jest wręcz upalnie. Termometry wskazywały od 24 st. C ma Suwalszczyźnie, prze 27-29 st. C w głębi kraju, aż do 33 st. C w Małopolsce.

Wysokim temperaturom towarzyszą jednak burze. Grzmi na południu kraju. Pojedyncze wyładowania pojawiają się w pasie pomiędzy Katowicami a Kielcami, lokalnie także na Mazowszu.

Internauci od rana informowali nas o burzach, które pojawiały się w ich miejscowościach. Przed południem straciły one na sile. Jak wyjaśniała Dorota Gardias, pogoda jest dynamiczna, a chmury burzowe szybko się przemieszczają.

O aktualnej sytuacji pogodowej czytaj na tvnmeteo.pl

Autor: aw/jas