Zamknięty

Pisze o tym:

99 reporterów

Dodano:

99 materiałów

"Kto tym krajem rządzi, polski rząd czy UE?". Komentowaliście rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. Polski

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. Polski, która wzywa nasz kraj m.in. do publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Jak podaje portal tvn24.pl, tekst rezolucji ma 12 punktów, ale najważniejsze jest to zdanie: "Parlament Europejski jest poważnie zaniepokojony tym, że faktyczny paraliż polskiego Trybunału Konstytucyjnego stanowi zagrożenie dla demokracji, praw człowieka i praworządności", dlatego "domaga się od polskiego rządu poszanowania, opublikowania i pełnego wdrożenia bez dalszej zwłoki wyroku Trybunału Konstytucyjnego" oraz "pełnego wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej".

TEKST REZOLUCJI - WERSJA W JĘZYKU POLSKIM

- Martwimy się o ludzi w Polsce i europejskie wartości - powiedział Manfred Weber, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. - To polski rząd poprosił Komisję Wenecką o opinię, prosimy go, by się do niej zastosował - dodaje Guy Verhofstadt, przewodniczący Liberałów i Demokratów na rzecz Europy.

Wasze opinie

Na Kontakt 24 otrzymujemy komentarze w sprawie rezolucji. "Kto tym krajem rządzi, polski rząd czy UE?" - pyta Jarosław. "Obecna władza zlekceważy tę rezolucję tak, jak wszystkie inne dotychczasowe ostrzeżenia" - twierdzi internauta o nicku pulpie.


Więcej na stronie "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS