Zamknięty

Pisze o tym:

36 reporterów

Dodano:

38 materiałów

"Kto kopci, nie pracuje w tym czasie" vs "kiepska zachęta". Komentujecie urlop dla niepalących

Sześć dni dodatkowego urlopu dla niepalących? Na taki pomysł wpadła japońska firma, która w ten sposób chce nagrodzić osoby, które nie wychodzą w czasie pracy na przysłowiowego dymka. A jakie jest Wasze zdanie? Czy osoby, które nie palą, powinni mieć dodatkowe dni urlopu? Co sądzicie o paleniu w pracy? Czekamy na Waszą opinię!

"Kto kopci, nie pracuje w tym czasie" vs "kiepska zachęta". Komentujecie urlop dla niepalących

Czy niepalący powinni mieć dłuższy urlop? Źródło: Shutterstock

 

Władzie jednej z japońskich firm marketingowych doszły do wniosku, że palenie papierosów jest problematyczne dla przedsiębiorstwa, dlatego jej niepalący pracownicy mają dodatkowy płatny urlop. I to aż sześć dni.

Kierownictwo firmy wierzy, że akcja przyniesie skutek i zachęci kadrę pracowniczą do porzucenia szkodliwego nałogu.

Sześć dni urlopu dla niepalących. Materiał "Polska i świat"
Sześć dni urlopu dla niepalących. Materiał "Polska i świat" Źródło: tvn24

 

"Czas na przerwę w pracy jest ściśle określony, a więc przerwa na palenie powinna być bezpłatna lub czas poświęcony na palenie powinien być odtrącany od ustawowego urlopu" - napisał na Kontakt 24 Henryk.

"Jako palacz oczywiście przyznaję, że tracę czas na palenie, ale może warto również wspomnieć o sławnych korpo-kawkach w kuchniach. Moje od 5 do 10 minut na papierosa jest niczym w porównaniu z 30-minutową kawą" - zauważył Marek.

Waszym zdaniem osoby niepalące powinny mieć więcej dni wolnych od pracy? Co sądzicie o paleniu w czasie pracy? Czekamy na Wasze opinie i głosy w naszej sondzie.