MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Kryptowaluta Dogecoin ma szansę pobić Bitcoin?

Dogecoin - czy może zastąpić Bitcoin?

Zastąpić, może nie, ale z pewnością można uznać iż Dogecoin stał się w zaledwie 3 tygodnie bardzo popularna walutą wirtualną. Jest obecnie najbardziej kopaną walutą przez tzw. górników, kopaczy kryptowalut.

Kryptowaluta bazuje na popularnym memie psa Shiba Inu, którego monolog wewnętrzny pisany jest łamanym Angielskim pisanym czcionką Comic Sans.

Liczba wszystkich Dogecoin do wydobycia to sto miliardów. Dla porównania na 1 wydobyty bitcoin przypada 4762 dogecoin.
Do dnia 13.12.2013 wydobyto około 5% dogecoins’ów.

Dogecoin jest to otwarto-źródłowa kryptowaluta stworzona przez @jacksonpalmer & @BillyM2k.

Dogecoin opiera się na Scrypt jako matematycznym dowodzie wykonywanych działań. Stworzenie koparek FPGA i ASIC, wykorzystujących Scrypt, wydaje się o wiele trudniejsze, niż układów korzystających z SHA-256 na potrzeby sieci bitcoin, oraz kosztowniejsze z powodu konieczności zastosowania szybkich pamięci. Ponadto wydajność ew. układów nie powinna się znacząco różnić od obecnie wykorzystywanych GPU, ponieważ największy wpływ na wydajność obliczeń Scrypt ma szybkość pamięci.

Oprócz Bitcoina, jeszcze żadna kryptowaluta nie stała się tak bardzo popularna. Na znanym portalu wykop.pl aż huczy od rozmów na temat Dogecoin.

Powstały pierwsze portale które przyjmują dogecoin. W cennikach portali noclegowych pokoje-nadmorzem.pl, spanie-polska.pl, noclegi-nadjeziorem.pl, spanie-gory.pl czy też tu-spanie.pl , które wymienione są na portalu dogegoins.pl znajdziemy informację iż portale te przyjmują płatności w DOGECOIN!

27 grudnia powstała też pierwsza strona aukcyjna kryptowalut: http://kryptoaukcje.pl na której można kupić i sprzedać mnóstwo kryptowalut, min. Dogecoin. Co ciekawe na kryptoaukcje.pl pojawiła się także waluta ePLN. Tak, to nie jakiś kawał, podobno w trakcie przygotowania jest otwarcie nowej narodowej kryptowaluty ePLN. Czy to początek wysypu Narodowych Kryptowalut?
Czy kryptowaluty staną się hitem, czy też ich wysyp spowoduje, że rządy zaczną zabraniać używania kryptowalut pokaże przyszłość.

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Ma szansę dogecoin czy nie.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.