MATERIAŁ INTERNAUTY

Kruger&Matz Live 3+, polskiej produkcji smartfon z dwiema bateriami

Live 3+ to prawdopobnie jedyny na świecie smartfon, który pracuje jednocześnie z dwiema bateriami: jedną baterią wbudowaną o pojemności 2 480 mAh i drugą wymienną o pojemności 3 520. W sumie jest to 6 000 mAh.

Smartfon wyprodukowano w Chinach, ale zaprojektowała go polska firma Lechpol z Miętnego k. Garwolina. Jest on ulepszoną wersją flagowego produktu polskiego producenta spod Garwolina o nazwie Live 3, obecnie kosztuje 749,00 zł. Smartfon ten ma troszkę większy, niż podstawowa wersja, wyświetlacz (5.2 cale, starszy – 5 cali). Ma także więcej pamięci RAM (3 GB) oraz nowszy system operacyjny (5.1.1). Siłą rzeczy także jest mocniejsza bateria aż o 2950 mAh. Ekran smartfona wykonano w technologii IPS, a jego rozdzielczość wynosi 1920×1080 pikseli, zatem zagęszczenie pikseli wynosi 424 ppi. Niestety, minimalna jasność jest zbyt wysoka do wygodnego obsługiwania smartfona nocą, w łóżku, jak ja mam w zwyczaju to robić. Aby skorzystać z dostępnego czujnika światła, należy wejść w ustawienia wyświetlacza, gdyż z poziomu paska nie możemy go włączyć.

Telefon wyposażony jest w pamięć wbudowaną o pojemności 32 GB, przy czym użytkownik ma do dyspozycji nieco ponad 25 GB. Fajnie, że smartfon posiada tradycyjny dual SIM oraz oddzielny slot na karty micro SD. Na swoim pokładzie ma też procesor Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939) z architekturą ośmiordzeniową. Ogólnie działa bardzo dobrze, chociaż aplikacje, pomimo 3 GB pamięci RAM, potrafią się przeładowywać, zaś po zamknięciu długo się włączają, co bywa irytujące. Smartfon, pomimo posiadania wersji Lollipop 5.1.1, wygląda jakby miał starszy system, podobnie jak odtwarzacz muzyki. Plusem smartfona jest dodatkowy przycisk, do którego można przypisać dowolną aplikację zainstalowaną w systemie. Smartfon posiada również nie do końca spolszczony OS. 

Cały tekst: http://pdabrowski.art.pl/km0434/

 

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.