Temat w toku

Pisze o tym:

83 reporterów

Dodano:

84 materiały

"Kreatywne spędzanie czasu z rodziną" zamiast "męki po nocach"? Likwidacja pracy domowej. Dobry pomysł?

- Dom nie jest filią szkoły. Dom jest po to, żeby dziecko tam nawiązywało relacje rodzinne - mówi dyrektorka szkoły podstawowej nr 323 w Warszawie. Placówka zdecydowała się na niezwykły krok - likwidację prac domowych. Na Kontakt 24 otrzymujemy mnóstwo Waszych komentarzy w tej sprawie. Piszą do nas rodzice czy nauczyciele. Wielu z Was podoba się ten pomysł. Czekamy na więcej Waszych opinii. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Dołączcie do naszego gorącego tematu.

Likwidacja prac domowych to dobry pomysł?

Likwidacja prac domowych to dobry pomysł?, Foto: Shutterstock | Wideo: tvn24

 

Od początku roku szkolnego nauczyciele w szkole podstawowej nr 323 w Warszawie nie zadają uczniom prac domowych. Dyrektorka szkoły tłumaczy, że to odpowiedź na apele rodziców. - Dom nie jest filią szkoły. Dom jest po to, żeby dziecko tam nawiązywało relacje rodzinne. Bliskie relacje z mamą, tatą, rodzeństwem - podkreśla Wioletta Krzyżanowska, dyrektorka szkoły podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

Zdaniem nauczycieli poziom nauczania nie jest zagrożony, wystarczy dobrze wykorzystać czas na lekcji. - Z uczniami jesteśmy umówieni, że wykorzystujemy maksymalnie czas podczas zajęć. Uczniowie wiedzą, że angażują się w swoją pracę - mówi Ewelina Famuła, nauczycielka w SP nr 323 w Warszawie. Dodaje, że dzięki temu w domu mogą spędzić kreatywnie czas z rodzicami.

Czytaj więcej na portalu tvn24.pl

 

"To byłoby zbawienne" vs "rodzice powinni sprawdzać wiedzę"

Wiele komentarzy, które spływała na Kontakt 24 jest przychylnych pomysłowi likwidacji prac domowych. Jedna z mam, która napisała do naszej redakcji podkreśla, że czasami po przyjściu z pracy do domu czuje jakby "zaczynała drugi etat" i staje się nauczycielką syna. "Byłoby to dla mojej rodzinny zbawienne rozwiązanie" - podkreśla Izabela.

Monika zaznacza, że według niej pomysł nie jest do końca trafiony. "Rozumiem, że dzieci są zmęczone, ale rodzice muszą sprawdzać wiedzę swoich pociech. Uczyć je, wychowywać" - zaznacza kobieta. "Nie ułatwiajmy sobie życia, nie obniżajmy poprzeczki dzieciom" - dodaje internautka mama34.

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie. Uważacie, że likwidacja prac domowych to dobry pomysł czy nie zgadzacie się na takie rozwiązanie? Zostawcie komentarz w naszym gorącym temacie!