tvnpix
Natowski samolot nad Polską, Foto: Piotr

"Krąży nad moim osiedlem". Reporterzy 24 na tropie samolotu NATO

Wojskową maszynę zaobserwowali we wtorek Reporterzy 24 nad Wrocławiem. Jak relacjonowali, nad ich głowami krążył samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia systemu AWACS wykorzystywany przez NATO. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych podkreśla, że to ćwiczenia. Nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

"AWACS ląduje i startuje na lotnisku we Wrocławiu" - napisał Piotr. "Już po raz szósty AWACS przeleciał nad moim osiedlem" - zauważyła Ania, również mieszkanka Wrocławia. "Samolot NATO nad Wrocławiem" - relacjonował Bartek, który przesłał do nas zdjęcia maszyny.

Reporterzy 24 zgodnie podali, że to natowski samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia systemu AWACS.

Ćwiczenia sił powietrznych Polski i NATO

Jak powiedział nam mjr Marek Kwiatek z wydziału prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, trwają ćwiczenia sił powietrznych Polski i NATO.

- Według planu samoloty latają również nad Wrocławiem - podkreślił we wtorek po południu mjr Kwiatek.

Polskie Siły Powietrzne współpracują z załogami AWACS (Airborne Warning and Control System) od wejścia Polski do NATO w 1999 r., korzystając z informacji w sytuacjach zagrożenia lub konfliktu, uczestniczą też regularnie w ćwiczeniach w samolotami AWACS - przypomina Polska Agencja Prasowa.

Autor: kab//mz Źródło: PAP/Kontakt 24