Temat w toku

Pisze o tym:

142 reporterów

Dodano:

145 materiałów

Koronawirus w Polsce. Co chcecie wiedzieć o kwarantannie, szczepieniach, obostrzeniach?

Czwarta fala koronawirusa się rozpędza. Jednocześnie, jak wynika z informacji resortu zdrowia, w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi jest ponad 20,4 miliona Polaków. Jakie objawy daje nowy wariant wirusa - omikron? Jak wyglądają kwestie szczepienia dzieci? Kto i kiedy może przyjąć trzecią dawkę szczepionki? Jak działa paszport covidowy? Kogo i w jakiej sytuacji obowiązuje kwarantanna? Czekamy na Wasze pytania dotyczące koronawirusa - odpowiedzą na nie eksperci na antenie TVN24.

Na Wasze pytania odpowiadała prof. Joanna Zajkowska Źródło: tvn24

 

AKTUALNA MAPA ZAKAŻEŃ NA TVN24.PL

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono ponad 3,6 miliona zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a ponad 85 tysięcy osób zmarły na COVID-19.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w pełni zaszczepionych jest ponad 20,4 miliona mieszkańców Polski - to zaszczepieni jednodawkowym preparatem koncernu Johnson & Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech.

Koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce pierwszy raz potwierdzono 4 marca 2020 roku. Pułap miliona potwierdzonych infekcji został przekroczony 2 grudnia 2020 roku. Liczba dwóch milionów potwierdzonych zakażeń została przekroczona 19 marca 2021 roku. 29 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad trzech milionach wykrytych infekcji.

Co chcecie wiedzieć o koronawirusie i aktualnej sytuacji? Pytania dotyczące IV fali pandemii, szczepień, kwarantanny, pracy zdalnej czy paszportów covidowych przesyłajcie na Kontakt 24.

16 listopada na Wasze pytania odpowiadał doktor Paweł Grzesiowski

19 listopada piątek wątpliwości dotyczące kwarantanny rozwiewał profesor Andrzej Matyja

23 listopada na pytania dotyczące trzeciej dawki szczepionki odpowiadała profesor Joanna Zajkowska

Informacje o koronawirusie znajdziesz na TVN24.PL