Zamknięty

Pisze o tym:

25 reporterów

Dodano:

25 materiałów

Komentujecie powrót do łask szkół zawodowych

Szefowie firm produkcyjnych i warsztatów rzemieślniczych zacierają ręce. Zawodówki wracają do łask – informuje "Puls Biznesu". W naszym gorącym temacie ocenialiście, czy szkoła zawodowa to dobry kierunek kariery.

Firmy potrzebują ponad 400 tys. absolwentów zawodówek i techników - wynika z szacunków organizacji Pracodawcy RP, na które powołuje się "Puls Biznesu". Jak czytamy, dobra wiadomość jest taka, że szkoły te odzyskują społeczny prestiż. Nawet kobiety coraz częściej zamiast dyplomu wyższej uczelni wolą fach w ręku. P

Badania Laboratorium Gospodarki Cyfrowej DELab Uniwersytetu Warszawskiego pokazują, że  prawie połowa gimnazjalistów decyduje się co roku na zawodowy tok kształcenia. Aż o 10 proc. w ciągu ostatnich sześciu lat wzrosło zainteresowanie tego typu kontynuowaniem nauki w szkołach technicznych i zawodowych - czytamy w opracowaniu. Twórcy raportu przekonują, także, że kwalifikacje zawodowe są cenione na polskim rynku pracy, bo ponad 98 proc. badanych absolwentów zawodówek i techników obecnie pracuje, w tym 49 proc. w swoim wyuczonym zawodzie.