tvnpix
Foto: KLKOR

Kolorowe stroje i efektowne maski. Karnawał w Wenecji na zdjęciach Reportera 24

70 tys. osób przyjechało do Wenecji na pierwsze zabawy rozpoczynającego się oficjalnie w ten weekend karnawału. Zdjęcia parady kolorowych strojów i efektownych masek, która przeszła ulicami włoskiego miasta, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

"Zespoły przebrane w stylu typowo karnawałowym z bautą, typową wenecką maską, paradowały zakątkami Wenecji" - napisał Reporter 24 KLKOR.

Kulminacyjnym wydarzeniem soboty był tradycyjny orszak 12 Marii, czyli młodych wenecjanek w historycznych strojach.

Zarówno ten pokaz, jak i wszystkie zabawy odbywały się pod czujnym okiem niespotykanej dotąd liczby funkcjonariuszy sił porządkowych. Z powodu sytuacji międzynarodowej po raz pierwszy kordonem bezpieczeństwa otoczono plac Świętego Marka, na który można dostać się pięcioma specjalnymi wejściami, gdzie prowadzone są skrupulatne kontrole.

Niespotykane środki ostrożności

Policja zapowiadała, że osoby w maskach będzie prosić o ich zdjęcie w chwili kontroli, co ma ułatwić identyfikację uczestników zabawy. To także niespotykany wcześniej środek ostrożności na weneckim karnawale.

To impreza pod specjalnym nadzorem, ale miasto nie zamieni się w twierdzę - zapewniają władze, zachęcając wszystkich do przybycia nad Canal Grande.

Oficjalnie karnawał zostanie otwarty w niedzielne południe wraz z tzw. Lotem Anioła, czyli zjazdem młodej wenecjanki na linach z dzwonnicy na placu Świętego Marka. W ceremonii uczestniczyć będą delegacje innych "karnawałowych" miast z Europy, między innymi Bonn i Bukaresztu.

 

 

 

 

 

 

Autor: kz/aw Źródło: PAP

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.