Temat w toku

Pisze o tym:

34 reporterów

Dodano:

43 materiały

Kolorowe, migające, najróżniejszych kształtów. Pokażcie świąteczne iluminacje

Jaśniejące w mroku aniołki, Mikołaje na drabinie czy migające łańcuchy kolorowych świateł - świąteczne iluminacje pojawiły się nie tylko na ulicach, ale i w domach, rozświetlając mroźne, długie wieczory. Pokażcie nam najpiękniejsze ozdoby, jakie udało Wam się uwiecznić na zdjęciach i nagraniach!

Pokażcie nam najpiękniejsze świąteczne iluminacje Źródło: tvn24

Historia świątecznych iluminacji sięga XVII wieku. Wtedy to na drzewkach bożonarodzeniowych umieszczano świeczki stworzone ze specjalnego wosku - symbolizować miały gwiazdy, a ta umieszczona na szczycie drzewka, pełniła rolę gwiazdy betlejemskiej, która wskazywała pasterzom i Trzem Królom drogę do stajenki, w której urodził się Jezus.

Wraz z wynalezieniem elektryczności, choinkowe dekoracje również zaczęły ewoluować. Pierwsze udokumentowane światełka pochodziły z lat osiemdziesiątych XIX wieku i zostały stworzone przez amerykańskiego wynalazcę Thomasa Edisona.

Dziś światełka są już powszechne i chyba trudno byłoby nam wyobrazić sobie grudniowe wieczory bez rozświetlających mrok migoczących lampek, świetlistych reniferów czy złocistych girland ozdabiających ulice miast i miasteczek.

Redakcja Kontaktu 24 czeka na Wasze zdjęcia i nagrania najpiękniejszych świątecznych iluminacji!