tvnpix

Kolizja za kolizją w Katowicach. Reporter 24 nagrał próbę wyprzedzania na śliskiej drodze

Oblodzone jezdnie sprawiają, że na drogach dochodzi do wielu kolizji. W Katowicach na al. Roździeńskiego na niewielkim odcinku drogi w niedzielę doszło do trzech kolizji, w których uczestniczyło w sumie siedem aut. Jeden z kierowców, który chciał wyprzedzić na tej trasie został sfilmowany przez naszego internuatę.

 

Do pierwszej kolizji na al. Roździeńskiego w Katowicach (droga krajowa nr 86) doszło w niedzielę ok. godz. 20.

- Najpierw doszło do zderzenia trzech aut. Potem policja otrzymywała zgłoszenia o kolejnych kolizjach - poinformowała podkom. Aneta Orman z zespołu prasowego śląskiej policji.

W sumie na niewielkim odcinku drogi zderzyło się siedem samochodów. - Nie mamy informacji o rannych - dodała policjantka.

Próbował wyprzedzić - wpadł w poślizg

To właśnie na tej drodze doszło do zdarzenia, które sfilmował i przesłał na Kontakt 24 internauta bedi1984. Widzimy na nim jak kierowca osobówki próbuje na oblodzonej drodze wyprzedzić inny pojazd, który wcześniej zmieniał pas ze środkowego na lewy i w rezultacie jechał między tymi pasami. Kierowca osobówki jadąc z dużą prędkością chciał go wyprzedzić, wpadł jednak w poślizg i uderzył w barierę.

Z trudnymi warunkami na drodze muszą liczyć się kierowcy na drogach w wielu miejscach naszego kraju. Padający śnieg i oblodzone jezdnie spowodowały paraliż komunikacyjny m.in. na Śląsku. "Auta nie mogą wjechać pod górkę" - zaalarmowali nas internauci. W Rudzie Śląskiej karetka na sygnale utknęła na skrzyżowaniu. Filmy otrzymujemy na Kontakt 24.

Zobacz: "Auta nie mogą wjechać pod górkę". Piesi pchają karetkę

Autor: mz/aw