tvnpix
Foto: Maro

Kolizja z udziałem samochodu SOP. Funkcjonariusze mieli jechać na sygnale

W pobliżu Łodzi doszło do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. W pojeździe, który jechał jako uprzywilejowany, znajdowali się tylko funkcjonariusze. Ranny został kierowca samochodu osobowego. Zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zderzenia pojazdu osobowego i samochodu Służby Ochrony Państwa doszło na wysokości miejscowości Starowa Góra niedaleko Rzgowa, na południe od Łodzi.

Funkcjonariuszom w pojeździe SOP nic się nie stało.Jak dowiedziała się redakcja tvn24.pl, ranny został kierowca samochodu osobowego. Funkcjonariusze pomogli rannemu i wezwali pogotowie.

Długa lista stłuczek

W piątek tvn24.pl informował o stłuczce dwóch samochodów Służby Ochrony Państwa, do której miało dojść pod koniec sierpnia w Krakowie. Według ustaleń portalu, w limuzynę SOP, którą miał jechać prezydent Andrzej Duda, uderzyło drugie auto tej formacji.

W kwietniu z kolei dziennikarze naszego portalu ustalili, że od grudnia ubiegłego roku do uszkodzeń samochodów Służby Ochrony Państwa - należących między innymi do ochrony prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i ministra sprawiedliwości - doszło 11 razy. Koszt naprawy aut wyniósł ponad 133 tysiące złotych.

Według naszych rozmówców nie były to wszystkie stłuczki, bo drobnych uszkodzeń się nie zgłasza. Służba Ochrony Państwa odmówiła wówczas komentarza w tej sprawie, zasłaniając się tajemnicą.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

 

 

 

 

Autor: akw/now