Zamknięty

Pisze o tym:

525 reporterów

Dodano:

529 materiałów

Kolejne luzowanie obostrzeń. Wasze pytania

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki. Zgodnie z nim do funkcjonowania wróciły już galerie sztuki, muzea, galerie handlowe, a także hotele. W terminie od 26 czerwca do 31 sierpnia poluzowane zostały limity osób przebywających w hotelach, galeriach handlowych, restauracjach, czy kasynach. Działalność wznawiają także kluby nocne. W naszym gorącym temacie zadawaliście pytania w tej kwestii.

Kolejne luzowanie obostrzeń. Wasze pytania

Na początku maja działalność wznowiły między innymi hotele Źródło: Shutterstock


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11 czerwca, zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od soboty 26 czerwca, do 31 sierpnia w hotelach i pensjonatach może przebywać do 75 procent obłożenia gości.

Tyle samo klientów mogą przyjmować także restauracje, zachowując reżim sanitarny, czyli odległość półtora metra między stolikami.

Zmienia się także liczba osób mogących przebywać w sklepach budowlanych i meblowych oraz galeriach handlowych - jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Ta sama zasada obejmuje limity uczestników konferencji, targów i kongresów, a także osób przebywających w siłowniach i klubach fitness.

Działalność wznawiają kluby nocne i wszelkiego rodzaju miejsca do tańca, jednak limit osób wynosi 150.

Środkami transportu publicznego może już od soboty poruszać się 100 procent obłożenia pasażerów.

Wciąż obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczką we wszystkich miejscach publicznych w pomieszczeniach i transporcie publicznym.

O luzowaniu obostrzeń na okres wakacyjny czytaj więcej na portalu tvn24.pl.