Zamknięty

Pisze o tym:

387 reporterów

Dodano:

393 materiały

"Kolejna rewolucja nie jest potrzebna" vs "żaden eksperyment, powrót do normalności"

Lawina komentarzy, które spływają do redakcji Kontaktu 24 po propozycji PiS o "wygaszaniu" gimnazjów, nie ma końca. Zwolennicy twierdzą, że "ten twór w ogóle nie powinien powstać", zaś przeciwnicy takiego rozwiązania podnoszą argumenty o niepotrzebnie wygenerowanych kosztach związanych z kolejną reformą szkolnictwa. A jakie jest Twoje zdanie? Dołącz do naszego gorącego tematu i podziel się swoją opinią!

 

JAKA JEST REAKCJA NAUCZYCIELI NA POMYSŁ PIS? ZOBACZ MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN

O projekcie zakładającym zniesienie gimnazjów mówiła w środę rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. - Proszę nie mówić o likwidacji - powiedziałabym: wygaszanie. To byłoby w roku szkolnym 2016/17. Wiązałoby się z równoczesną zmianą podstawy programowej od przedszkola aż do szkoły podstawowej - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami. Dodała, że "w sensie kosztów to jest policzone - są niewielkie".

"Wrócić do starego systemu"

- Jestem w stu procentach za zniesieniem gimnazjów. To był nietrafiony pomysł - komentuje jeden z Reporterów 24. - Jak najszybciej trzeba wrócić do starego systemu nauczania. Gimnazja to najgorszy twór, jaki mógł powstać. Dzieciom wydaje się, że kończąc szkołę podstawową są już bardzo dorosłe - skwitowała Sylwia. Również inni Reporterzy 24 twierdzą, że taka zmiana nie wpływa pozytywnie na zachowanie 13-letnich dzieci.

PiS proponuje "wygaszenie" gimnazjów Źródło: tvn24

Przeciwników reformy proponowanej przez PiS jednak nie brakuje. - Cofamy się do średniowiecza. Cała Europa ma taki system nauczania - komentuje na Kontakt 24 uczennica. Wielu z Was zwraca też uwagę na to, że likwidacja gimnazjów to ogromne zwolnienia wśród nauczycieli. - Najlepiej powiedzieć, że w gimnazjum dzieci uczą się złych zachowań, a w podstawówce byłyby bardzo grzeczne. A przecież to są te same dzieci - komentuje Marek.

JAKA JEST REAKCJA NAUCZYCIELI NA POMYSŁ PIS? ZOBACZ MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN

A co Ty sądzisz na temat propozycji PiS? Jesteśmy ciekawi Twojego zdania! Dołącz do naszego gorącego tematu i weź udział w dyskusji.