tvnpix
Kierowcy wyprzedzali na przejściu dla pieszych , Foto: Marcin, Kontakt 24

Kierowca zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Wyprzedziły go dwa auta

Kierowca zatrzymał się przed przejściem w miejscowości Trzciniec (woj. lubelskie), by przepuścić pieszych. Wtedy dwaj inni kierowcy wjechali na pasy, wyprzedzając go. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 19 w Trzcińcu.
- Pierwszy z tych kierowców jechał mi na zderzaku już od jakiegoś czasu, właściwie od Lublina i kiedy tylko zatrzymałem się przed przejściem, od razu zaczął wyprzedzać, a zaraz za nim drugi. Zupełnie nie zwrócili uwagi, że na przejście po obu stronach czekali ludzie, łącznie trzy osoby - relacjonuje pan Marcin, autor filmu, który otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kierowca się zatrzymał, inni pojechali

Piesi, widząc że kierowca się zatrzymał próbowali przejść przez pasy. - Kiedy przejechał pierwszy, chłopcy czekający po mojej stronie zaczęli wchodzić na jezdnię i w momencie, gdy przejechał drugi, obaj wyglądali na co najmniej zdziwionych - opisuje kierowca. Pieszym udało się pokonać drogę dopiero po chwili. Jak widać na nagraniu, chłopcy przez pasy zdecydowali się przebiec.

- Takie wyprzedzanie obserwuję dość często, ale tak, aby przejechały dwa auta, to jeszcze nie widziałem. Jeżdżę tą trasą dość często, bo niedaleko mieszkam i to przejście dla pieszych jest tam od dawna - opisał kierowca.
17 września weszły w życie nowe przepisy. Za wyprzedzanie na przejściu lub przed nim można zostać ukaranym mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

Autor: est, wini/ tam Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24