MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Kierowca z 1,8 promila i wódce na desce rozdzielczej uciekał po kolizji

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Na nic zdają się apele, nie pomagają groźby czy też zapowiedzi surowego karania. Wciąż trafiają się tacy, którzy wsiadają za kierownice po pijanemu.

W sobotni wieczór, około godziny 17.30, pod restauracją McDonald przy ulicy Chemicznej w Lublinie, doszło do kolizji dwóch aut. -Po zakupach w pobliskim sklepie zajechaliśmy coś zjeść, zwłaszcza że przed nami była jeszcze długa droga do domu – wyjaśniał nam poszkodowany kierowca. Gdy stanęli przed okienkiem, w tył ich bmw uderzył dostawcze renault. Jak obaj kierowcy wyszli na wewnątrz ocenić uszkodzenia, poszkodowany mężczyzna zauważył, że sprawca zdarzenia może znajdować się pod wpływem alkoholu. -Widząc, że uszkodzenia nie są poważne chciał się z nami dogadać, jednak widząc, że jest on nietrzeźwy postanowiliśmy wezwać policję. Lecz na widok wyciąganego telefonu, sprawca wskoczył do swojego auta i natychmiast zaczął odjeżdżać z miejsca zdarzenia – dodał kierowca bmw.

Poszkodowani ruszyli za nim w pościg, po chwili dołączył radiowóz policji. Sprawca wjechał na teren jednej z firm przy ulicy Chemicznej po czym wysiadł z auta i skierował się w stronę pracujących tam osób. Jednak widząc nadjeżdżający radiowóz zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Jak się okazało, w samochodzie na desce rozdzielczej znajdowała się odkręcona butelka wódki, którą kierowca spożywał wraz z pasażerem, a co najbardziej szokujące, najprawdopodobniej robili to podczas jazdy, gdyż zauważyli to świadkowie. Podczas pospiesznego opuszczania auta, nie zdążyli jej zakręcić ani zabrać ze sobą. Z trakcie badania potwierdziły się przypuszczenia co do jego nietrzeźwości, gdyż kierowca miał blisko 1.8 promila alkoholu w organizmie. Wynik ten może być jeszcze większy, gdyż badanie było wykonane w niedługim czasie od zakończenia spożywania alkoholu i nie został on jeszcze w całości wchłonięty przez organizm.

Pijany kierowca został zatrzymany, teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu dwa lata pozbawienia wolności.