tvnpix

Kierowca jechał pod prąd. Rowerzysta "uciekł" w ostatniej chwili

Centymetry dzieliły prawidłowo jadącego rowerzystę od zderzenia z samochodem, który na skrzyżowaniu ulicy Zamkowej z Bukowiecką w Warszawie jechał pod prąd. "Gdyby nie efektywne hamulce w rowerze i niewielka prędkość, to skończyłbym na masce" - komentuje zachowanie kierowcy internauta o nicku Poganin, który zamieścił film w serwisie Kontaktu 24. Cykliści czy kierowcy - kto stwarza większe zagrożenie na drodze? Odpowiedź na to pytanie podzieliła naszych internautów.

Jak relacjonuje internauta, do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19 na skrzyżowaniu ulicy Zamkowej, Bukowieckiej i Klukowskiej na warszawskim Targówku. Na nagraniu przesłanym przez @Poganina widać, jak kierowca wjeżdża na skrzyżowanie pod prąd. "Po dokładnym rozejrzeniu się, wjeżdżałem dobrze oświetlonym rowerem z ulicy Zamkowej w prawo. Absolutnie nie spodziewałem się samochodu poruszającego się pod prąd!" - opisuje rowerzysta.

Wjechał na skrzyżowanie pod prąd

"Gdyby nie efektywne hamulce w rowerze i niewielka prędkość, skończyłbym na masce" - dodaje @Poganin. Jak podkreśla internauta, miał dobrze oznaczony rower - oświetlony dwoma lampkami ledowymi z przodu oraz światłem pulsacyjnym z tyłu.

Jak pisze rowerzysta, na skrzyżowaniu znajduje się wysepka a przed nią spory odcinek jezdni jest wyłączony z ruchu. "Kierujący renault nieznacznie zwolnił, aby nie doszło do kolizji, po czym nie zatrzymując się pojechał prosto ulicą Klukowską" - relacjonuje @Poganin. "Nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć zachowania kierującego" - dodaje.

Kierowcy vs cykliści

Między cyklistami i kierowcami trwa nie mająca końca batalia, w której zarzucają sobie wzajemnie różne błędy. Według kierowców główne grzechy rowerzystów to nieznajomość przepisów ruchu drogowego, zajeżdżanie drogi, brak kasków, odpowiedniego oświetlenia i elementów odblaskowych. Listę uzupełniają piesi, którzy zarzucają cyklistom, brawurowe zachowanie na chodnikach i przejściach dla pieszych.

Cykliści nie pozostają dłużni i wytykają kierowcom brak zachowywania bezpiecznej odległości i "panoszenie się" na jezdni. Zdaniem internautów czynnikiem usprawiedliwiających cyklistów jest brak dostatecznej ilości ścieżek rowerowych, przez co zmuszeni są do jazdy po drodze.

Czytaj opinie internautów w sprawie:

"Prawo dżungli". Lawina komentarzy po nagraniu starcia rowerzysty z kierowcą

Rowerzyści kontra kierowcy. Wasze opinie

Kierowcy kontra rowerzyści / TVN24

Autor: aolsz/ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.