MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Kielce: Ktoś podszywa się pod ZTM na facebooku? Sprawa trafiła do prokuratury.

Ktoś podszywa się pod Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach nie znając konsekwencji swojego działania. Ponieważ ZTM jest bezradny postanowił zgłosić sprawę na policję i jak się okazuje nie byli pierwsi.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach nigdy nie posiadał konta na serwisie społecznościowym facebook, a mimo tego prawnicy dostają telefony od pasażerów dotyczące informacji zawartych na takowym profilu.

 

Dyrekcja urzędu jest bezradna. Wielokrotnie zgłaszała stronę do administracji portalu, lecz ta nie widzi nic złego w tym profilu. Postanowiono więc skierować sprawę na policję. Z informacji jakie otrzymaliśmy dowiadujemy się, że nie tylko ZTM skarży się na tą stronę - pasażerowie są zdziwieni dowiadując się, że profil na facebooku jest nieoficjalny. Sprawą zainteresowało się jedno z kieleckich stowarzyszeń oraz strona społecznościowa zbierająca opinie mieszkańców na temat komunikacji miejskiej. Oni także po wielokrotnym zgłaszaniu sprawy do obsługi serwisu postanowili pójść o krok dalej - zainteresować faktem policję. 

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach planuje założyć własne konto na facebooku, aby w szerszym gronie docierać do pasażerów. Niestety uniemożliwia im to używana nielegalnie nazwa na podszywającym się koncie.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.