tvnpix

Karambol w Kielcach. Zderzyły się autobusy i samochody osobowe

Dwa autobusy komunikacji miejskiej i cztery samochody osobowe zderzyły się w piątek na skrzyżowaniu w Kielcach (woj. świętokrzyskie). Do szpitala trafiły cztery osoby. Zdjęcia i film zamieścili w serwisie Kontaktu 24 internauci @Igor i @Szyjka.

Uczestnik wypadku i podkom. Grzegorz Dudek, KWP Kielce, o zdarzeniu / TVN24

Do zdarzenia doszło przed godz. 16 na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Żytniej i Żelaznej. "Zderzyły się 4 samochody osobowe i 2 autobusy komunikacji miejskiej. W każdym z autobusów podróżowało po ok. 30-35 osób, a w samochodach osobowych było 9 osób" - powiedział TVN24 podkom. Grzegorz Dudek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak dodał, do szpitala na badania trafiły trzy osoby dorosłe i 10-letnia dziewczynka, która podróżowała samochodem osobowym. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi" - poinformował podkom. Dudek.

Po zderzeniu ruchem na miejscu wypadku kierowali policjanci. Zablokowana całkowicie była ul. Grunwaldzka w stronę Żytniej.

Jak powiedział rzecznik kieleckiej policji, okoliczności zdarzenia będą szczegółowo analizowane, sprawdzony zostanie także monitoring.

Autor: aka/ja