tvnpix
Do zdarzenia doszło na AOW, Foto: lukas

Karambol na obwodnicy Wrocławia, 10 osób w szpitalu

10 samochodów osobowych i ciężarówka zderzyło się na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Poszkodowanych zostało 10 osób. Na miejsce przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który do szpitala zabrał kobietę w ciąży. Pierwszą informację, nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 18 pomiędzy węzłami Wrocław Lotnisko - Wrocław Stadion.

Jak przekazał nadkom. Krzysztof Zaporowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w zdarzeniu brało udział 10 samochodów osobowych i ciężarówka. - Prawdopodobnie kierowca ciężarówki zagapił się i wjechał w pojazdy czekające na zjazd - mówił.

Policjant poinformował również, że 10 osób zostało poszkodowanych, zostali przewiezieni do szpitali. - Obrażenia tych osób są lekkie, czekamy na opinie lekarzy - dodał.

Początkowo straż  pożarna informowała o dziewięciu pojazdach biorących udział w wypadku oraz ośmiu osobach rannych.

"Korek gigant"

Na miejscu pracują strażacy, policja. Przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który do szpitala zabrał kobietę w ciąży.

Jak podała chwilę przed godziną 19 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia na tym odcinku potrwają 3 godziny. Po godzinie 19 odblokowano jeden pas w kierunku Warszawy.

"Odblokowano drogę. Ruch puszczono jednym pasem, ale korek jest gigantyczny" - poinformował nas Lukas. Z kolei Anna_30 dodawała: - Korek na autostradzie A4 pod Wrocławiem zaczyna się już od tablicy informującej o bramkach w Bielanach. Co kilka samochodów zostaje przepuszczonych przez bramki, ale tuż za nimi się staje. Tkwimy tak już godzinę. Usłyszeliśmy, że przy zjeździe na A8 był wypadek.

W środę po godzinie 4 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że ruch na trasie wrócił do normy.

 

 

 

 

Autor: ahw//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.