tvnpix
Foto: infobrzegpl

Karambol i pożar na A4. Autokar i ciężarówka spłonęły. Jedna osoba nie żyje

Karambol na autostradzie A4 w okolicach Brzegu (woj. opolskie). Cztery pojazdy, w tym samochód ciężarowy i autobus Polskiego Busa, doszczętnie spłonęły. Jedna osoba nie żyje. Zdjęcia i film z miejsca wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

 

 

 

Na zdjęciach i nagraniu widać kłęby dymu unoszące się nad A4. Na autostradzie utworzył się ogromny korek. Na odcinku przebiegającym w okolicach Brzegu (woj. opolskie) zderzyły się łącznie cztery pojazdy - w tym samochód ciężarowy i autobus.

- Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy o 11.28. Po zderzeniu osobówki z ciężarówką mniejsze auto uderzyło w autobus, stając w płomieniach. Od osobówki zapalił się autobus - poinformował st. kpt. Dariusz Kulawinek, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

W sumie w zdarzeniu brało udział aż 9 pojazdów, cztery spłonęły.

Są ranni

Jak poinformował Polski Bus, wszystkim pasażerom i załodze udało się bezpiecznie opuścić autobus przed pożarem.

W karambolu jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne. Poszkodowanym na miejscu udzielano pierwszej pomocy. - Zginął kierujący samochodem, który został zmiażdżony pomiędzy autobusem i ciężarówką - poinformowała portal tvn24.pl nadkom. Marzena Grzegorczyk, rzeczniczka opolskiej policji.

Drugi wypadek

Wcześniej na tym samym odcinku A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Około godz. 10.50 na 202. kilometrze trasy zderzył się matiz z ciężarowym iveco.  W wyniku tego wypadku jedna osoba zmarła.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

 

 

Autor: sc//tka,sk