tvnpix
Foto: CMG24pl

Kamienica w ogniu. Sześć osób szpitalu. Wśród nich dzieci i strażak

Sześć osób trafiło do szpitala po pożarze kamienicy w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie). Z budynku ewakuowano mieszkańców. Na miejscu pracowało 10 zastępów. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu CMG24.pl

Pożar wybuchł około godziny 3 w nocy w budynku wielorodzinnym przy ul. Marii Konopnickiej. - Gdy strażacy przyjechali na miejsce, znaczna część budynku była objęta ogniem, który szybko się rozprzestrzeniał - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie.

- Prawdopodobnie pożary wybuch na klatce schodowej. Była ona drewniana, dlatego pożar szybko się rozprzestrzeniał - mówił.

Sześć osób w szpitalu

W kulminacyjnym momencie w akcji brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Na miejscu było też pogotowie ratunkowe, energetyczne i policja. Przyjechały również władze miasta. Z budynku ewakuowano 14 osób, w tym piątka dzieci.  Sześć osób trafiło do szpitala.

- Trójka dzieci wraz z matką zostali zabrani do szpitala z podejrzeniami podtrucia dymem. Jedna osoba doznała niewielkich poparzeń ciała - relacjonował dyżurny. Poszkodowany został również strażak. - Miał rozcięty łuk brwiowy. Trafił do szpitala - dodał.

Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Ich akcja zakończyła się po godz. 10. Na miejscu był też nadzór budowlany, który miał określić, czy budynek nadaje się do zamieszkania.

 

Autor: ank//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.