Zamknięty

Pisze o tym:

196 reporterów

Dodano:

203 materiały

"Jesteśmy narodem, a nie unijną kukiełką" vs "każdy zna prawdziwe intencje PiS". Gorąca dyskusja o debacie

Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce wywołała ożywioną dyskusję wśród internautów. "Czułam dumę" - napisała Basia. Z kolei Tom ocenił, że "zabrakło odpowiedzi na proste pytania". A co Wy sądzicie o dyskusji zorganizowanej przez europejskie władze? Co debata może oznaczać dla Polski? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Dołączcie do naszego gorącego tematu!

 

Dyskusja była związana z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz ustawy o radiofonii i telewizji.

Podczas debaty wystąpił m.in. wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Jak zaznaczył, procedura ochrony praworządności, którą KE uruchomiła wobec Polski kilka dni temu, pozwala Komisji na wszczęcie usystematyzowanego dialogu z władzami Polski.  - Będziemy w sposób bezstronny, oparty na dowodach, w duchu współpracy angażowali się w ten dialog - zapewnił.

Głos zabrała również premier Beata Szydło. Podczas wystąpienia mówiła m.in., że rząd wprowadza zmiany w Polsce, dlatego że w wyniku demokratycznych wyborów Polacy zdecydowali, "że chcą, żeby właśnie takie zmiany, które zostały zaproponowane przez obóz rządzący, przez PiS, zostały wdrożone". - To jest decyzja polskich obywateli - podkreśliła Szydło.

- Wydaje mi się, że głosy, które bardzo często w Polsce my odbieramy z bólem, głosy niesprawiedliwe, głosy, które oceniają Polskę, polskie państwo, ale również polski rząd w sposób nieuprawniony są tylko i wyłącznie wynikiem niedoinformowania czy też wygłaszane są przez tych, którzy po prostu mają złą wolę. Ale wierzę też głęboko, że oni są w mniejszości - powiedziała Szydło.

CZYTAJ WIĘCEJ NT. PRZEBIEGU DEBATY

Dyskusja wzbudza wśród Was sporo emocji, co widać w komentarzach, jakie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Niech patrzą na siebie, szczególnie Niemcy. Co my takiego zrobiliśmy, że trzeba o nas debatować?" - pyta jeden z internautów. "To niepotrzebne wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski" - dodaje Marcin.

Wiele opinii chwali jednak inicjatywę PE. "Dobrze, że Unia Europejska nas nie zostawia samych z tym, co wyrabia nowa władza" - skomentowała Agata. "To, co robi PiS, przechodzi ludzkie pojęcie. Moim zdaniem to uzasadniona interwencja unijnych władz" - dodał Andrzej.

Kontakt 24 zachęca Was do dyskusji na temat debaty. Czy uważacie, że taka inicjatywa Parlamentu Europejskiego była konieczna? Czekamy na Wasze komentarze w gorącym temacie.