Zamknięty

Pisze o tym:

153 reporterów

Dodano:

155 materiałów

"Jedna wielka lipa" czy "wszystko w porządku"? Gorąca dyskusja o powtórce wyborów

Najpierw ogromne problemy z systemem informatycznym PKW do zliczania głosów, dwa dni później informacja o włamaniu się hakerów do systemu. Czy powyborczy chaos może doprowdzić do powtórzenia wyborów samorządowych? Tego chce m.in. SLD. Prezydent Bronisław Komorowski przekonuje natomiast, że ponowne wybory nie są potrzebne i nikt nie powinien wątpić w ich rzetelność. Internauci piszą, że wybory "można powtórzyć, ale tylko na koszt polityków". Co Wy sądzicie o całej sprawie? Czekamy na Wasze opinie!

Polacy pójdą drugi raz do urn? Źródło: tvn24

 

SLD domaga się powtórzenia wyborów do sejmików wojewódzkich, rad powiatów, rad miast na prawach powiatów, rad dzielnic i rady Warszawy - poinformował szef SLD Leszek Miller. - Państwo polskie znalazło się w kryzysie. Podeptane zostały zasady, które w kraju demokratycznym muszą być nienaruszalne - oświadczył.

Po spotkaniu z Leszkiem Millerem i Jarosławem Gowinem, również Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS złoży wnioski o powtórzenie wyborów samorządowych do poszczególnych sądów. Powiedział również, że jego partia będzie domagać się skrócenia kadencji wyborów samorządowych i przeprowadzenie nowych wyborów.

Prezydent Bronisław Komorowski natomiast powiedział na konferencji prasowej, że nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów. Ewentualne apele o ich powtórzenie Komorowski nazwał "odmętami szaleństwa".

Czytaj więcej na portalu tvn24.pl.

A co Wy myślicie o pomyśle powtórzenia wyborów samorządowych? Uważacie, że należy je unieważnić i przeprowadzić ponownie? Dołączcie do naszego gorącego tematu. Czekamy na Wasze opinie!

Problemy PKW

Po niedzielnych wyborach samorządowych pojawiły się problemy z systemem informatycznym, z którego korzysta PKW. - Problem z systemem informatycznym, który zaczął się w niedzielę późnym wieczorem, dotyczył komunikacji między serwerami aplikacyjnymi a serwerem bazy danych – mówił w poniedziałek wczesnym rankiem wicedyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów Krajowego Biura Wyborczego Romuald Drapiński. To przez ogromne kłopoty z systemem komisje wyborcze musiały przedłużyć swoją pracę o kilkanaście godzin.

We wtorek wieczorem PKW poinformowała, że hakerzy włamali się na jej serwery. W związku z tym powiadomiona została ABW. Jak wyjaśnił w rozmowie z TVN24 rzecznik ABW Maciej Karczyński, po otrzymaniu zgłoszenia, agencja niezwłocznie zabrała się do pracy. - Wydaliśmy zalecenia, np. zmiany haseł - poinformował. Jak dodał, w tej chwili zbierane są informacje na temat tego, "co zostało zaatakowane".

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Drętwieją palce od liczenia, sortowania, przenoszenia. Ciężka praca po 3zł za godzinę"

"Na słowa PKW, że system działa, ogarnia nas śmiech"

Prezydent apeluje o spokój. "Odwoływanie PKW to szaleństwo". Decyzje personalne może po wyborach