tvnpix
Dwa wypadki na S17 na odcinku Garwolin - Ryki, Foto: WirtualnyGarwolin

Jedna osoba nie żyje po zderzeniu tira i samochodu dostawczego

Duże utrudnienia na trasie S17 w kierunku Lublina. W wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego zginęła jedna osoba. Chwilę wcześniej w tym samym miejscu doszło do innego zderzenia, w którym ucierpiały dwie osoby.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Do śmiertelnego wypadku doszło na odcinku Garwolin - Ryki. pomiędzy węzłem Garwolin Południe a węzłem Górzno. Służby zostały zaalarmowane o godzinie 9.32.

Nie żyje mężczyzna

- Na wysokości miejscowości Józefów, w kierunku Lublina, ciężarowe volvo z naczepą hamowało przed tworzącym się zatorem. Jadący za nim dostawczy iveco nie wyhamował, doszło do zderzenia - powiedziała Małgorzata Pychner, oficer prasowa policji w Garwolinie. Jak dodała, 57-letniego kierowcy samochodu dostawczego nie udało się uratować.

Opowiedziała również o okolicznościach wypadku. - Chwilę wcześniej w tym samym miejscu, tylko nieco dalej, doszło do innego zdarzenia w wyniku którego utworzył się korek - zaznaczyła.

Dwie osoby ranne

- Z pierwszych ustaleń wynika, że kierująca osobowym fiatem uderzyła w barierki. Jadący za nią tir uderzył w jej pojazd oraz, prawdopodobnie próbując uniknąć zdarzenia, uszkodził również volkswagena - sprecyzowała.
Zaznaczyła, że w tym wypadku ucierpiały dwie osoby podróżujące fiatem: 47-letnia kierująca oraz 14-letnia pasażerka.

Na miejscu obu wypadków pracowali strażacy z Garwolina, łącznie siedem zastępów. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Do wypadków doszło w odległości około 300 metrów - przekazał Tomasz Biernacki, oficer prasowy straży pożarnej w Garwolinie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że utrudnienia zakończyły się po godzinie 15.

Autor: kz/b Źródło: tvnwarszawa / Kontakt 24