tvnpix
Do zatrzymania doszło na ulicy Wielickiej w Krakowie, Foto: Adrian

Jechał zygzakiem, miał ponad dwa promile. Obywatelskie zatrzymanie

Jeździł od lewej do prawej strony, w pewnej chwili prawie zahaczył o słupek - mówił pan Adrian, który w Krakowie zauważył dziwnie poruszający się samochód. Razem z innymi kierowcami zatrzymał auto. Po przyjeździe policji okazało się, że za kierownicą siedział pijany mężczyzna. Nagranie z zatrzymania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w piątek, około południa na ulicy Wielickiej. Autor nagrania, pan Adrian, powiedział, że jego uwagę zwrócił niepokojąco poruszający się samochód.

- Podjechałem, wysiadłem z samochodu i razem z innymi kierowcami go zatrzymaliśmy. Kilka razy próbował wysiąść z auta, ale mu na to nie pozwoliłem, a później już przyjechała policja – relacjonował.

Ponad dwa promile

Informację o zatrzymaniu kierowcy potwierdził sierżant sztabowy Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

- W piątek po godzinie 12 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy Wielickiej w kierunku Wieliczki doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy podejrzewanego o jazdę pod wpływem alkoholu - przekazał.

- Po przyjeździe na miejsce policjanci zatrzymali kierowcę, który został przebadany i potwierdzono, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym kierowca został zatrzymany, zatrzymano również jego prawo jazdy, a samochód odholowano - powiedział rzecznik krakowskiej policji.

Teraz kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: est,DK,wini/ks,kab Źródło: Kontakt 24/tvn24.pl