tvnpix
Do zdarzenia doszło w Częstochowie

Jechał na hulajnodze środkiem jezdni. "Gdy mąż na niego zatrąbił, pokazał nam środkowy palec"

Pani Żaneta jechała z mężem przez Częstochowę, kiedy nagle przed ich samochodem pojawił się mężczyzna na hulajnodze elektrycznej. - Już sam jego wjazd na jezdnię był niebezpieczny. Wjechał przed nasze auto i pomykał slalomem, mimo że obok jest nowa ścieżka rowerowa - opowiadała kobieta. Niebezpieczną jazdę nagrała, a film przesłała na Kontakt 24.


Czytaj też na tvn24.pl

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 15.30.

Pani Żaneta jechała z mężem ulicą Faradaya w Częstochowie. Nagle przed ich auto, na środek jezdni, wjechał mężczyzna na elektrycznej hulajnodze. - Spowalniał ruch na ulicy, która i tak łatwo się korkuje, szczególnie w godzinach szczytu. Gdy mąż na niego zatrąbił, pokazał nam środkowy palec. Mąż otworzył okno i krzyknął do niego, że dla hulajnóg jest ścieżka rowerowa. Ten lekko przyhamował, jakby chciał wymusić kolizję. Wyjęłam wtedy telefon i zaczęłam go nagrywać - opowiada kobieta.

Jak dodaje, kiedy mężczyzna zorientował się, że jest nagrywany, wjechał na ścieżkę rowerową.

"Gdyby wjechał w niego samochód, ten chłopak nie miałby szans"

Według Reporterki 24 mężczyzna stwarzał zagrożenie nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, ale i dla siebie. - Trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku, tym młodym ludziom brakuje chyba wyobraźni. Przecież gdyby wjechał w niego samochód, ten chłopak nie miałby szans. Ludzie są niepoważni - podsumowuje.

Kobieta nie podjęła jeszcze decyzji, czy zgłosi sprawę na policję. - Nie wiem, czy to cokolwiek da. Ten chłopak jechał na swojej prywatnej hulajnodze, nie wydaje mi się, żeby była gdziekolwiek zarejestrowana - wyjaśnia.

Co na to przepisy?

Przyjęta w zeszłym roku nowelizacja Prawa o ruchu drogowym zmieniła zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. Pojazdem tym można wjechać na jezdnię tylko "w przypadku, gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów".

Autor: jw,MAK/rzw Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24