MATERIAŁ INTERNAUTY

Jan Piotrowski nowym biskupem kieleckim

Biskup Jan Piotrowski został mianowany nowym biskupem kieleckim. Decyzję o wyborze biskupa podjął papież Franciszek. Zwykle przedstawiane są trzy kandydatury. Prawo kanoniczne wymaga, by kandydat na biskupa odznaczał się niezachwianą wiarą, dobrymi obyczajami i roztropnością, miał co najmniej 35 lat, za sobą 5 lat kapłaństwa oraz posiadał tytuł naukowy doktora lub przynajmniej licencjatu z pisma świętego, teologii lub prawa kanonicznego.

O swojej nominacji nowy ordynariusz kielecki dowiedział się w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w diecezji tarnowskiej. Bp Piotrowski przewodniczył tam Mszy św. podczas diecezjalnej pielgrzymki nauczycieli, wychowawców i katechetów.


Ks. dr Jan Piotrowski urodził się w Szczurowej w diecezji Tarnowskiej. Ma 61 lat. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Ablewicza 34 lata temu. Pracował w parafiach w Przesławiu oraz Mielcu jako wikariusz. Przez 7 lat był misjonarzem w Republice Konga w Afryce.

Dwa lata spędził na misjach w Limie, w stolicy Peru. W tym czasie skończył specjalistyczne studia teologiczne w Instytucie Teologicznym w Paryżu. Doktorat obronił na Akademii Teologicznej w Warszawie. Przez 5 lat pełnił funkcję proboszcza w Nowym Sączu, gdzie był dziekanem i prepozytem kapituły.

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.