użytkownik niezalogowany
Autor:MTymorek
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Jak połączyć świat biznesu ze środowiskiem naukowym? - spotkanie w Łodzi

Projekt Łódzki Explorer B+R

W ramach projektu prowadzony jest cykl spotkań w województwie łódzkim, na które zapraszamy pracowników naukowych, studentów, naukowców, menedżerów projektów B+R i przedsiębiorców - osoby zamieszkałe lub pracujące na terenie województwa łódzkiego. Celem spotkań jest między innymi prezentacja GENERATORA PROJEKTÓW B+R tj. oprogramowania, które ułatwia inicjowanie, planowanie i wdrażanie projektów badawczo-rozwojowych. GENERATOR PROJEKTÓW B+R pozwala naukowcom, pracownikom placówek badawczych, studentom, doktorantom na efektywniejsze i pełniejsze poznanie potrzeb biznesu i lepsze zaplanowanie prac B+R, a z drugiej strony - pozwala przedsiębiorcom, członkom izb gospodarczych czy instytucji otoczenia biznesu na efektywniejsze i pełniejsze poznanie oferty B+R placówek naukowych. Jest to pierwsze tego typu oprogramowanie w Polsce i jest ono całkowicie bezpłatne oraz dostępne on-line.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 października br. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, przy ul. Sterlinga 26, o godz. 11:00


W ramach projektu realizowane jest również bezpłatne doradztwo skierowane do jednostek naukowo-badawczych. Pomagamy w przygotowaniu projektu badawczego lub badawczo - rozwojowego przy współpracy naszych konsultantów oraz specjalnej platformy - GENERATORA PROJEKTÓW B+R. W ramach naszej bezpłatnej pomocy konsultant może bezpośrednio włączyć się w przygotowanie projektu, który może stanowić aplikację o fundusze na badania albo może być podstawą do realizacji własnego przedsięwzięcia B+R, związanego np. z produkcją nowego produktu czy uruchomieniem nowej usługi. Efektem naszych działań ma być gotowy opis projektu.

Projekt realizuje Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa i Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym".

Więcej informacji o projekcie oraz zapisy na sptokania na stronie: www.lodzkiekreuje.pl