Zamknięty

Pisze o tym:

47 reporterów

Dodano:

49 materiałów

"Jak można odejść od łóżek dzieci?". "Pielęgniarki zostały postawione pod ścianą"

Przez 16 dni protestowały pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Domagały się podwyżek oraz zwiększenia obsady kadrowej. Pielęgniarki, które odeszły od łóżek pacjentów pod koniec maja, zakończyły taką formę protestu i od środy, 8 maja, znowu czuwają przy młodych pacjentach. W naszym gorącym temacie ocenialiście strajk pielęgniarek.

 

Po 16 dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka podpisano porozumienie między protestującymi pielęgniarkami a dyrekcją szpitala. Pielęgniarki wróciły do pracy jeszcze w środę ok. godziny 23.

- Przyjęte w porozumieniu punkty nie są w pełni satysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron. Stanowią jednak wyraz kompromisu zawartego dla dobra małych pacjentów - poinformowali przedstawiciele dyrekcji i pielęgniarek na krótkiej konferencji prasowej.

Jak dodano w odczytanym oświadczeniu, dyrekcja i pielęgniarki deklarują zgodnie, że zbiór zbiorowy w CZD zostanie zawieszony do 31 grudnia 2016 roku: - Związek zawodowy będzie monitorował spełnienie warunków porozumienia do tego czasu i dopiero ostateczne spełnienie tych postulatów w pełni zakończy proces.

Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl.

Lawina komentarzy

Temat budził wielkie emocje, co widać również było po komentarzach na naszych forach i mailach, jakie otrzymywaliśmy na Kontakt 24. "Jak można odejść od łóżek dzieci? One nie są niczemu winne! Nie mogą one być kartą przetargową na linii strajkujący-rząd" - uważa Agnieszka. Inny internauta - Piotr - twierdzi natomiast, że pielęgniarki są zdesperowane, bo ich zarobki są "marne", wskutek czego "są one postawione pod ścianą".

KLON

KLON

użytkownik niezalogowany
użytkownik niezalogowany