Temat w toku

Pisze o tym:

77 reporterów

Dodano:

78 materiałów

Ile płacicie za paliwo? Jest szansa na obniżki

Jeszcze niedawno za popularną benzynę 95 trzeba było płacić nawet ponad 8 złotych za litr. Właściciele samochodów z silnikami diesla także musieli pogodzić się na rekordowe tankowanie. Jest jednak szansa na poprawę sytuacji. Bieżące korekty cen hurtowych paliw będą zwiększały szanse na obniżki cen na stacjach - prognozują analitycy Refleksu. Ich zdaniem ceny benzyny i oleju napędowego w nadchodzącym tygodniu mogą spaść o 5-15 groszy na litrze. Ile w ostatnim czasie płaciliście za paliwo? Czy wzrost cen spowodował, że częściej wybieraliście inny środek transportu? Czekamy na Wasze relacje.

Ceny paliw. Ile płacicie za paliwo?, Foto: Edyta, Kontakt 24

Na początku roku podaż ropy naftowej, słabnący kurs złotego i wojna w Ukrainie sprawiły, że ceny paliw były na wysokim poziome: diesla powyżej 8 złotych, benzyny w granicach 7 złotych za litr - wskazywali analitycy rynku paliw. Ich zdaniem sytuację mogła pogorszyć eskalacja konfliktu w Ukrainie.

Jest jednak szansa na poprawę na rynku paliw. "Niewykluczone, że ceny detaliczne Pb i ON w drugim tygodniu maja spadną o kolejne 5-15 gr na litrze, mniej, o 3–5 gr na litrze mogą spadać ceny autogazu" - poinformowali na początku maja analitycy Refleksu.

Wskazali, że średnie ceny paliw 4 maja br. wynosiły odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 – 6,61 zł/l (-4 gr/l), bezołowiowej 98 - 7,22 zł/l (-2 gr/l), oleju napędowego 6,33 zł/l (-8 gr/l), autogazu 3,03 zł/l (-2 gr/l).

"Początek maja, dzięki spadkom cen na rynku ropy naftowej, upływa pod znakiem kontynuacji obniżek cen paliw zarówno na rynku hurtowym, jak i detalicznym. O ile notowane obniżki cen w detalu są jeszcze następstwem obniżek w hurcie w końca kwietnia, to bieżące korekty cen hurtowych będą zwiększały szanse na obniżki cen na stacjach w następnym tygodniu" - przewidują analitycy.

WIĘCEJ NA TVN24 BIZNES

Ile płacicie za paliwo? Czy wysokie ceny paliw na początku roku spowodowały, że rzadziej korzystaliście z auta? Czy zauważyliście obniżkę cen? Czekamy na Wasze zdjęcia pokazujące ceny paliw oraz Wasze komentarze w tej sprawie.