Temat w toku

Pisze o tym:

65 reporterów

Dodano:

66 materiałów

Ile płacicie za paliwo?

Ceny benzyny dalej rosną. Na niektórych stacjach za popularną 95 trzeba płacić nawet ponad 8 złotych za litr. Zdaniem Dawida Czopka, zarządzającego w Funduszu Inwestycyjnym Polaris, jeśli przekroczymy poziom 8 złotych na większości stacji, to ceny mogą mocno przyspieszyć. Ile płacicie za paliwo? Czy wzrost cen spowodował, że częściej od własnego samochodu wybieracie inny środek transportu? Czekamy na Wasze relacje.

 

Dawid Czopek o przyczynach wysokich cen paliw w Polsce Źródło: tvn24

Według danych Biura Maklerskiego Reflex aktualne ceny paliw kształtują się na średnim poziomie: benzyna bezołowiowa 95 - 7,89 zł/l, bezołowiowa 98 kosztuje 8,45 zł/l, olej napędowy 7,39 zł/l, a autogaz 3,60 zł/l. "Na małej części stacji za litr benzyny Pb95 płacimy już powyżej 8 zł/l, ale w weekend takich stacji może być znacznie więcej" - napisali analitycy w piątkowym komunikacie.

Cała Europa szuka dodatkowych źródeł dostaw paliw na swoje rynki. To jest czynnik, który będzie zwiększał ryzyko, że w kolejnych tygodniach, być może przez całe wakacje, będziemy płacić więcej - powiedziała na antenie TVN24 Urszula Cieślak z BM Reflex. Zwróciła także uwagę, że jesteśmy przed szczytem sezonu wakacyjnego, co także nie wróży obniżek.

Z kolei ekspert rynku paliw Dawid Czopek podkreślał, że przyczyn tak wysokiego wzrostu cen na stacjach nie da się sprowadzić do jednego czynnika. Wskazał. że przekroczymy poziom 8 zł na większości stacji, to ceny mogą wyraźnie przyspieszyć. - Jeżeli trzeba będzie przeskoczyć przez ósemkę, to przez tę ósemkę bardzo szybko przeskoczymy, niestety tak jest. I wtedy na przykład zobaczymy 8,50 - stwierdził Czopek.

WIĘCEJ NA TVN24 BIZNES

Ile płacicie za paliwo? Czy wysokie ceny paliw spowodowały, że rzadziej korzystacie z auta? Czekamy na Wasze zdjęcia pokazujące ceny paliw oraz wasze komentarze w tej sprawie.