Temat w toku

Pisze o tym:

67 reporterów

Dodano:

68 materiałów

Ile płacicie za paliwo?

Ceny benzyny dalej rosną. Na niektórych stacjach za popularną 95 trzeba płacić nawet ponad 8 złotych za litr. Zdaniem Dawida Czopka, zarządzającego w Funduszu Inwestycyjnym Polaris, jeśli przekroczymy poziom 8 złotych na większości stacji, to ceny mogą mocno przyspieszyć. Właściciele samochodów z silnikami Diesla także muszą się przygotować na rekordowe tankowanie. Ile płacicie za paliwo? Czy wzrost cen spowodował, że częściej od własnego samochodu wybieracie inny środek transportu? Czekamy na Wasze relacje.

Ceny paliw. Ile płacicie za paliwo?, Foto: Edyta, Kontakt 24 | Wideo: TVN24

Ceny paliw. Jakub Bogucki o prognozach na najbliższe dni Autor: TVN24

Obawy o podaż ropy naftowej, słabnący złoty i wojna w Ukrainie sprawiają, że ceny paliw będą na wysokim poziomie: diesla powyżej 8 złotych, benzyny w granicach 7 złotych za litr - wskazali analitycy rynku paliw. Ich zdaniem sytuację może pogorszyć eskalacja konfliktu w Ukrainie.

Analitycy e-petrol w komentarzu opublikowanym 10 października, zaznaczyli, że "dynamika zmian na hurtowym rynku paliw w Polsce w ostatnich dniach jest tak duża, że prognoza detalicznych cen już na początku tego tygodnia wymaga aktualizacji".

Z kolei ekspert rynku paliw Dawid Czopek podkreślał, że przyczyn tak wysokiego wzrostu cen na stacjach nie da się sprowadzić do jednego czynnika. Wskazał. że przekroczymy poziom 8 zł na większości stacji, to ceny mogą wyraźnie przyspieszyć. - Jeżeli trzeba będzie przeskoczyć przez ósemkę, to przez tę ósemkę bardzo szybko przeskoczymy, niestety tak jest. I wtedy na przykład zobaczymy 8,50 - stwierdził Czopek.

WIĘCEJ NA TVN24 BIZNES

Ile płacicie za paliwo? Czy wysokie ceny paliw spowodowały, że rzadziej korzystacie z auta? Czekamy na Wasze zdjęcia pokazujące ceny paliw oraz wasze komentarze w tej sprawie.