użytkownik niezalogowany
Autor:anna_kam
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

IKEA Targówek przyjazna rowerzystom

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki  i zadaszone parkingi rowerowe na około 50 miejsc – to najważniejsze z udogodnień dla cyklistów przygotowanych przez IKEA Targówek. Ułatwienia te zostały docenione certyfikatem miejsca przyjaznego...

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki  i zadaszone parkingi rowerowe na około 50 miejsc – to najważniejsze z udogodnień dla cyklistów przygotowanych przez IKEA Targówek. Ułatwienia te zostały docenione certyfikatem miejsca przyjaznego rowerzystom „BIKE SPOT” przyznawanym przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez CBOS, jazda na rowerze jest najpopularniejszym sportem w Polsce. Aż 51% Polaków deklaruje, że należy do grupy rowerzystów. Wśród nich dużą cześć stanowią mieszkańcy Warszawy, którzy często wybierają rower jako główny środek transportu. Wzrost liczby cyklistów na ulicach stolicy sprawił, że IKEA Targówek wyszła naprzeciw ich potrzebom. Dla podróżujących na dwóch kółkach IKEA przygotowała m.in. około 50 bezpiecznych miejsc parkingowych, z których prawie połowa znajduje się pod dachem wiaty rowerowej oraz samoobsługową stację naprawy rowerów IBOMBO, w której bezpłatnie można dokonać jego przeglądu, przeprowadzić szybką naprawę, dopompować koło oraz zapoznać się z instrukcjami napraw usterek. Udogodnienia te zostały docenione certyfikatem miejsca przyjaznego rowerom „BIKE SPOT” przyznawanym przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower. „BIKE SPOT” to standard i system certyfikacji obiektów promujących zrównoważony transport uwzględniający specyficzne potrzeby rowerzystów.

Wielu mieszkańców Warszawy w trosce o środowisko, a także z uwagi na oszczędność czasu i pieniędzy coraz częściej wybiera dwa kółka. Chcemy zachęcać również naszych klientów, aby korzystali z transportu przyjaznego środowisku, dlatego przygotowaliśmy szereg udogodnień, dzięki którym przyjazd do IKEA na rowerze jest łatwiejszy – mówi Paulina Nesteruk z IKEA Targówek.

BIKE SPOT– to akcja, której celem jest propagowanie miejsc przyjaznych rowerzystom w Warszawie. Na stronie www.bikespot.com.pl miłośnicy dwóch kółek mogą szybko sprawdzić, lokalizację lokali, przedsiębiorstw, hoteli, restauracji oraz sklepów, które są dostosowane do ich potrzeb. Wszystkie wskazane miejsca są weryfikowane przez organizatorów akcji i opatrzone specjalnym certyfikatem BIKE SPOT i naklejkami z nazwą akcji. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Zdrowy-Rower (www.zdrowy-rower.pl) Akcja odbywa się na zasadach non-profit, opiera się o pracę wolontariuszy, jest wspierana przez prywatnych sponsorów.

Więcej informacji na temat akcji udziela:

Paulina Nesteruk, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju;

tel. +48 22 33 44 543; paulina.nesteruk@ikea.com