Temat w toku

Pisze o tym:

40 reporterów

Dodano:

40 materiałów

Hamburger za 45 złotych, kawa z pączkiem 25 zł. Podajecie ceny z lotnisk

Ceny w lotniskowych sklepach i punktach gastronomicznych potrafią przyprawić o zawrót głowy. Półlitrowa woda za 8,5 zł, czy hamburger za 45 zł - to tylko niektóre przykłady przywoływane przez naszych internautów. A jakie są Twoje doświadczenia? Też uważasz, że jest zbyt drogo? Z jakimi cenami spotkałeś się w lotniskowych sklepach? Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Hamburger za 45 złotych, kawa z pączkiem 25 zł. Podajecie ceny z lotnisk

Podajecie ceny na lotniskach Źródło: Shuttercstock

CZYTAJ TEŻ: Drogie jedzenie i napoje na lotniskach. Tłumaczymy, dlaczego tak jest

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy nie ma zmowy cenowej dotyczącej sprzedaży wody mineralnej na polskich lotniskach. Urząd zainteresował się tą sprawą po skargach pasażerów, którzy narzekali na wysokie ceny wody. - Firmy, które prowadzą działalność na lotnisku są jedynie naszymi najemcami i funkcjonują w oparciu o zasady wolnego rynku. Mają zatem prawo ustalać ceny według własnego uznania - poinformował Cezary Pytlos, p.o. rzecznika prasowego Lotniska Chopina. Jak dodał, lotnisko przygotowuje odpowiedź w tej sprawie. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24BIS.PL

Zdaniem internauty Henryka, drożyzna w lotniskowych sklepach "to zjawisko zauważalne nie tylko na polskich lotniskach". "W Barcelonie, Alicante czy Madrycie woda mineralna jest po 3,25 i 3,75 ale euro i to nie w kioskach, tylko w automatach, gdzie z reguły produkty są tańsze" - opisuje. I dodaje: "Jeżeli taka zmowa cenowa istnieje, warto się zastanowić nad tym, gdzie zacząć jej szukać".

Półlitrowa woda za 8,5 zł, hamburger za 45 zł a kawa z pączkiem 25 zł - z takimi cenami spotkali się na polskich lotniskach nasi internauci, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Czekamy również na Wasze przykłady!