tvnpix
Foto: dkaminska30

Gwałtowna pogoda w Polsce. Nocne grzmoty i błyski u Reporterów 24

W nocy przez województwa kujawsko-pomorskie, łódzkie i mazowieckie przeszły burze z ulewnymi deszczami. Do podtopień doszło także w województwach dolnośląskim i wielkopolskim. Przez Polskę nadal przechodzą kolejne burze. Zdjęcia i nagrania gwałtownej pogody otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

 

 

Przed godziną trzecią w nocy z czwartku na piątek synoptycy informowali na Twitterze, że najsilniej pada i wieje w województwie kujawsko-pomorskim oraz na granicy łódzkiego i mazowieckiego.

Z kolei największe sumy opadów wiązały się z burzami, które w ciągu dnia przechodziły przez północno-wschodnią Polskę.

Jak przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, w czwartek strażacy wzięli udział w ponad 500 akcjach związanych z usuwaniem skutków burz. Najwięcej interwencji zanotowano w województwie dolnośląskim (126), mazowieckim (102) i warmińsko-mazurskim (76). Z kolei w piątek - od północy do godz. 6 - w całym kraju zanotowano 625 takich akcji. Najwięcej w województwach: wielkopolskim (273), kujawsko-pomorskim (158), łódzkim (87) i opolskim (50). Po godz. 7 liczba akcji wzrosła do 760.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek do południa sytuacja atmosferyczna powinna być jeszcze spokojna, ale w ciągu dnia - w pasie od Małopolski po Pomorze i Warmię - najprawdopodobniej ponownie wystąpią burze, które przyniosą silne porywy wiatru i deszcz.

Czytaj też na tvn24.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: asty, mart/adso,mj Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24