MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Grzegorz Wilk będzie promował gminę Grodków w kraju

Wokalista znany z programu „Jaka to melodia?" czy „Szymon Majewski Show" nagrywa płytę.

 

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie (21 czerwca br.), radni przyznali artyście kwotę 20 000 zł na wydanie płyty promującej gminę Grodków.

 

Grzegorz Wilk od lat marzył nad wydaniem własnego debiutanckiego krążka, oraz o tym, żeby zagrać koncert w Grodkowie. Teraz jego marzenia się spełnią.

 

Przygotowania nad wydaniem krążka już trwają, wybierane są piosenki, ma się on ukazać wczesną wiosną 2012 roku. A wkrótce zdjęcia do teledysku będą nagrywane w Grodkowie.

 

- Materiał na płytę już składamy, mamy już producenta, również planujemy nagrać teledyski do 2-3 piosenek. Poprzez teledysk nie tylko chcę promować siebie, ale także swoje rodzinne miasto Grodków. Jest wiele pięknych miejsc, których nikt nie zna, o których nikt nie ma pojęcia, dlatego warto promować ten region w kraju. A ja sam wiem, że to jest miłe obejrzeć w telewizji czy nawet w internecie znajome miejsca, po których chodziliśmy będąc dziecięciem – mówi Grzegorz Wilk.

 

Grzegorz Wilk – Wokalista, aktor. Urodził się 27 października 1973 roku w Grodkowie. W swoim rodzinnym mieście mieszkał do momentu ukończenia Liceum Ogólnokształcącego, po czym wyjechał do Opola, gdzie studiował i pracował m.in. w Radiu Opole. O swoim mieście rodzinnym do tej pory nie zapomina, w Grodkowie często się pojawia. Z wykształcenia socjolog, nauczyciel informatyki, dziennikarz i technik dentystyczny. W 1997 roku został laureatem programu Szansa na sukces, w którym wykonał piosenkę On nie jest cham z repertuaru zespołu Piersi. W latach 2006–2008 występował w roli wokalisty i parodysty w jednym z najpopularniejszych programów rozrywkowych w TVN - Szymon Majewski Show. Aktualnie można go zobaczyć w programie „Jaka to melodia?" w TVP 1. Od 2007 występuje jako solista w oratoriach Piotra Rubika, z którym odbył tournée, występując w największych salach koncertowych w kraju oraz w USA i Kanadzie. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny, wśród których najważniejsi to: Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Robert Janowski, Paweł Kukiz. Obecnie ukazała się płyta "Święty" autorstwa Wł. Korcza i Z. Koniecznego, na której śpiewa partie solowe. A we wrześniu 2011 roku ukaże się nowa płyta znanego rapera Donia - „Dialog i muzyka", na której Grzesiek śpiewa wspólnie z Doniem dwa utwory. Obecnie album Donia promuje teledysk do piosenki „Świat może stanąć", gdzie możemy Grześka zobaczyć podczas śpiewania refrenów.

 

Koszt produkcji i promocji albumu oraz teledysku nie jest tani, dlatego wokalista już zbiera pozostałe pieniądze. Koszt wydania płyty wynosi około 35 – 50 tysięcy złotych. Natomiast nagranie teledysku w zależności, jakie chcemy mieć efekty, co będzie się składać na produkcję, to koszt około 12 tysięcy złotych.

 

- Szukam sponsorów, a także liczę, że pomoże mi opolski Urząd Marszałkowski – dodaje Wilk.

Samorządy gminne co raz częściej wspierają finansowo miejscowych artystów, dzięki czemu dany region jest mocno promowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i w internecie. Tak było m.in. ostatnio w Brzegu, kiedy to popularność Kamila Bednarka z programu „Mam Talent" postanowiły wykorzystać miejscowe władze.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.