tvnpix
Do zdarzenia doszło w Zarzeczu, Foto: TVN24

Grupa uczniów zatruła się e-papierosem. Trzech trafiło do szpitala

Trzech uczniów trafiło do szpitala po tym, jak zapalili w szkole e-papierosa z nieznaną substancją. Jak podają służby, u 11 wykryto objawy zatrucia. Informację z Zarzecza (Podkarpackie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa. Policja otrzymała zgłoszenie w czwartek o godzinie 10.40.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że uczniowie szkoły średniej podczas lekcji zapalili e-papierosa z nieznaną substancją. U jedenastu z nich wystąpiły objawy zatrucia, z czego trzech trafiło do szpitali – poinformowała mł. asp. Renata Jarenko, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Jak dodała, pozostali uczniowie szkoły zostali ewakuowani do jednego z pomieszczeń szkoły.

Policja bada nieznaną substancję

- Ustalamy skąd pochodzi substancja, czy obrót nią jest legalny. Czekamy również na opinię biegłych o składzie substancji i przede wszystkim czy stanowi zagrożenie – powiedziała w rozmowie z TVN24 nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Kontakt 24 rozmawiał z dyrektorem placówki. - Za wcześnie na wyciąganie konsekwencji wobec uczniów. Sprawą zajmuje się policja – powiedział Bogusław Bąk, dyrektor Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

Nadkom. Marta Tabasz-Rygiel z rzeszowskiej policji o zdarzeniu Źródło: tvn24
Autor: kz/g,mz