tvnpix
Zalążek trąby powietrznej, Foto: carlo_ck

Gradobicie w Lublinie, zalążek trąby powietrznej w Ostrowi Mazowieckiej. Wasze pogodowe relacje

Burze przeszły w poniedziałek przez Polskę. Silnie padało i wiało, miejscami pojawiały się opady gradu. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze zdjęcia i filmy, dokumentujące gwałtowne zjawiska pogodowe.

 

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Pogoda w poniedziałek była bardzo niebezpieczna. Przez Polskę przeszły burze z ulewami, porywistym wiatrem, a lokalnie także opadami gradu.

W wielu regionach obowiązywały ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadali, że podczas wyładowań może lokalnie spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy i wiać z prędkością do 100 kilometrów na godzinę.

Sprawdź alarmy IMGW przed burzami z gradem

Najwięcej zniszczeń na Mazowszu

Na Kontakt 24 dostajemy Wasze pogodowe relacje. W Lublinie doszło do silnego gradobicia. Z kolei w Ostrowi Mazowieckiej pojawił się zalążek trąby powietrznej.

Jak informuje rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski, w poniedziałek strażacy zostali wezwani do 495 zdarzeń. Najwięcej interwencji przeprowadzili w województwie mazowieckim, bo aż 116. 89 zdarzeń odnotowano w województwie lubelskim, 56 w łódzkim, 48 w podkarpackim i 43 w kujawsko-pomorskim.

 

 

 

 

 

 

Autor: kw//rzw Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24