MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE
Aktualizacja:

Gorlice.Zabił i odjechał

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Około 5.26 oficer dyżurny gorlickiej KPP otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na ulicy Słowackiego w Gorlicach znaleziono ciało mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że 55-latek zmarł w wyniku potrącenia przez auto.

Na ten moment działający na miejscu zdarzenia policjanci wiedzę niewiele. Z przeprowadzonych oględzin miejsca znalezienia zwłok i ich najbliższej okolicy jednoznacznie wynika, że zmarły mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych w ciągu ulicy Parkowej na wysokości mostwu wiszącego. W niejasnych na ten moment okolicznościach (oddalił się sam lub ktoś go przeniósł) jego ciało znalazło się kilkadziesiąt metrów dalej na chodniku pod ogrodzeniem pobliskiego domu. Na poręczy przy drodze dla wózków wisiała bluza mężczyzny, obok nie było śladów krwi dlatego zachodzi podejrzenie, że bluzę mógł odwiesić nawet sam sprawa potrącenia.

Policjanci ustalili na podstawie śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia, że prawdopodobnym sprawcą potrącenia będzie kierowca dużego auta ciężarowego, które odjechało w stronę Nowego Sącza. Na ten moment trwają zakrojone na szeroką skalę czynności dochodzeniowe (zabezpieczanie nagrań z kamer monitoringów) oraz czynności poszukiwawcze auta ciężarowego z widocznymi śladami kolizji.

Ulica Parkowa została w całości wyłączona z ruchu! Utrudnienia i objazdy w tym miejscu potrwają mniej więcej do godziny 10.

AKTUALIZACJA godz. 11.00 

 

Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobnym sprawcą jest kierowca samochodu ciężarowego. Trwają także czynności w kierunku ustalenia osób, które ewentualnie pomagały sprawcy w zacieraniu śladów przestępstwa. Istnieją uzasadnione przesłanki, że zwłoki zostały celowo przemieszczone z miejsca wypadku w nieodległe miejsce. Obecnie prowadzimy czynności na terenie całego województwa małopolskiego. Zgodnie z artykułem 178 K.K sprawcy tego wypadku może grozić wyrok do 12 lat pozbawienia wolności. – powiedział specjalnie dla gorlice24.pl Sławomir Korbelak z Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. 

 

 

Z naszą Redakcją skontaktował się też świadek, który złożył już też zeznania na Policji. Po godzinie 5 rano widział on stojący na przejściu na światłach awaryjnych ciągnik siodłowy z białą kabiną. W chwili kiedy widział ten fakt był przekonany, że auto uległo awarii. Dopiero po medialnych publikacjach skojarzył ten fakt z tym co się stało. Mając na uwadze powyższe należy domniemywać, że kierowca TIR-a z premedytacją odjechał z miejsca zdarzenia będąc świadomym tego co zrobił! 

 

AKTUALIZACJA godz. 12.00

Jak nieoficjalnie dowiaduje się portal gorlice24.pl gorliccy policjanci odnaleźli już samochód, który śmiertelnie potrącił dziś na przejściu mieszkańca naszego miasta. Z naszych ustaleń wynika, że technicy prowadzą oględziny pojazdu, ale nadal poszukiwany jest jego kierowca. Ukrywający się kierowca jest mieszkańcem powiatu gorlickiego - na ten moment Policja oficjalnie nie potwierdza jeszcze naszych ustaleń.