MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Gorlice, Kolejny pożar składowiska śmieci

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Była godzina 3.35 gdy „coś” zaniepokoiło ochroniarza Kuźni GLINIK. Wyszedł na obchód podległego mu terenu i nagle zobaczył słup ognia na pobliskiej posesji. To plac składowania odpadów firmy EMPOL. Natychmiast powiadomił oficera dyżurnego KP PSP Gorlice.

 

 

 

Kto wie, jak rozwinęła by się sytuacja gdyby nie czujność ochroniarza i błyskawiczna akcja strażaków, którzy wiedząc, co się pali skierowali na miejsce akcji maksymalne siły strażaków zawodowych oraz druhów ochotników z pobliskich OSP.

Dziennikarz gorlice24.pl na miejscu pożaru był kilkanaście minut później. Pożar był już wtedy bardzo mocno rozwinięty. Żar bijący od palącej się hałdy śmieci bardzo dotkliwie odczuwalny był w odległości kilkunastu metrów. Co chwila eksplodowały jakieś zamknięte puszki, wiadra. To skutecznie utrudnia akcję gaśniczą czyniąc ją dodatkowo niebezpieczną. Widząc rozwój sytuacji i poważne zagrożenie objęcia przez ogień innej części zgromadzonych śmieci dowódca działań gaśniczych podjął decyzję o ustawieniu ekranów wodnych oraz przeniesieniu części śmieci w inne bezpieczne miejsce. Na miejscu pracuje 20 zastępów strażaków. Warto wspomnieć, że nie jest to już pierwszy tak duży pożar na tym obiekcie. 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.